Зеленський веде дипломатичну гру з Трампом — Politico
Президент України вибудовує стратегію відносин з потенційним президентом США Трампом. Зеленський прагне зробити так, щоб відповідальність за провал мирних переговорів лягла на путіна.
Дипломатичні маневри Президента Володимира Зеленського у відносинах із Дональдом Трампом полягають в тому, щоб переконатися, що вину за будь-яку невдалу мирну ініціативу буде покладено на російського диктатора володимира путіна. Про це пише Politico, передає УНН.
Деталі
Як пише видання, призначення обраним президентом США Дональдом Трампом Кіта Келлога, колишнього радника з національної безпеки та заслуженого генерала США у відставці, на посаду спеціального посланця з питань України та росії заспокоїло Київ.
Келлог публічно стверджував, що будь-яка угода щодо припинення майже трирічної війни на виснаження повинна включати надійні гарантії безпеки для України, щоб забезпечити міцний мир і запобігти новому вторгненню росії.
Трамп призначив спецпредставником по Україні генерала у відставці Келлогга27 лист. 2024, 18:13 • 26948 переглядiв
І на відміну від інших членів кола Трампа, Келлог привітав рішення президента Джо Байдена схвалити використання Україною ракет дальнього радіусу дії, які постачає США, для нанесення ударів по цілях на території росії, заявивши, що це дало Трампу «більше важелів впливу», і додавши, що «це дає президенту Трампу більше можливостей для повороту від цього».
Келлог — це людина, з якою президент України Володимир Зеленський і його оточення можуть працювати, і український лідер уже спритно пристосовується до політики, яка змінилася у Вашингтоні, і до мінливої політичної динаміки в Європі, демонструючи готовність сісти за стіл переговорів. Саме до цього закликають його американські радники, залишаючи путіну можливість бути містером «Ні», ризикуючи накликати на себе гнів Трампа
— зазначає Politico.
Видання зазначає, що це демонструє інтерв’ю Зеленського в п’ятницю британському телеканалу Sky News. В ньому Президент припустив, що у разі якщо Україну приймуть в НАТО, росія збереже фактичний контроль над Донбасом і Кримом, але без визнання Києвом їхньої анексії або офіційної поступки територією, що потребуватиме зміни конституції України.
Politico вважає, що імовірність того, що Трамп схвалить членство України в НАТО, ще менша, ніж імовірність того, що неохоче погодиться Байден. Виникнуть юридичні проблеми, пов’язані з тим, що зобов’язання альянсу щодо колективної оборони не поширюватиметься на окуповані частини України. А путін і його помічники раз по раз дають зрозуміти, що вони ніколи не погодяться на вступ України до НАТО. Одне тільки припущення про це — тривожний сигнал для розлюченого бика.
Утім, можливо, ця заява Зеленського мала інші цілі, пише Politico. Ймовірно, Президент хотів продемонструвати готовність розглянути різні варіанти, при цьому український лідер дав зрозуміти, що хоче працювати з Трампом тет-а-тет. «Я хочу поділитися з ним ідеями і хочу почути його», — сказав Зеленський.
Як вказав колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, Київ розуміє, що йому доведеться перебудовуватися і слідкувати за тим, щоб не потрапити в неприємну ситуацію з Трампом, тому Зеленський наголошує на важливості пошуку дипломатичних рішень.
Завдання Зеленського у відносинах із Трампом — зробити так, щоб вина за провал будь-якої мирної ініціативи лягла на путіна.
В обмін на членство в НАТО: Зеленський назвав умову, за якої готовий «припинити війну»29 лист. 2024, 19:04 • 32157 переглядiв