Зброя армії РФ та натівського зразка: миколаївські криміналісти досліджують вилучені екземпляри

Миколаївські криміналісти досліджують зброю, відстрілюють її та ставлять на облік. Зокрема, щоб надалі використати як докази у справах військових або цивільних злочинів. Нині фахівці працюють з великими калібрами, зброєю армії РФ та стандарту НАТО.

Кореспондентам Суспільного показали як досліджують зброю у Науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі.

У кабінеті експертів сектору дослідження зброї на робочих столах, серед канцелярії та паперів, — автомат, гільзи та набої. Це перший етап перевірки зброї: визначення її типу та придатності до стрільби.

Візуальний огляд зброї, 23 січня 2024 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Тут зброя вилучена слідчими в місті, а також в звичайних та деокупованих населених пунктах області. Тобто та, що фігурує в кримінальних провадженнях. Зокрема, у воєнних злочинах.

Пакунки з боєприпасами, 23 січня 2024 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Зброя спакована в індивідуальні пакунки. У роботі — автомати, цинки, ящики з набоями, гранатомет, снайперські гвинтівки, великокаліберний кулемет.

"Перше питання по зброї — чи є вона вогнепальною. Ми вирішуємо тип виду, до якого належить, а також його придатність до стрільби або ж проведення пострілів. По боєприпасах — чи є він боєприпасом. Підвид по аналогії, спосіб виготовлення можемо визначити і чи придатні вони до стрільби", — розповів завідувач сектору дослідження зброї Денис Шевченко.

В умовах війни на експертизу надходять всі типи набоїв розповсюджених калібрів 5.45 та 7.62 для автомата Калашникова, говорить фахівець.

Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв «Є звична куля з бронебійним осердям. Є бронебійна куля, трасуюча і куля підвищеної пробивної здатності. Має забарвлення фіолетового кольору в місці з’єднання кулі та гільзи». Денис Шевченкозавідувач сектору дослідження зброї

В іншому приміщенні лунають постріли — це фахівці балістичного сектору відстрілюють автомат Калашникова. Після відстрілювання зброю ставлять на облік.

"Якщо зброя була викрадена або зброя РФ, вона людьми добровільно віддається або вилучається правоохоронними органами. Поступає в Миколаївський НДЕКЦнауково-дослідний експертно-криміналістичний центр на дослідження або експертизу. Її також в цій лабораторії відстрілюють і вона також стає на облік. На єдиний облік в Україні", — розповів завідувач сектору балістичного обліку Володимир Коваль.

Експертиза, 23 січня 2024 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Експертизи надалі слугуватимуть доказами у справах військових або цивільних злочинів. Для цього стріляють в гідравлічний кулеуловлювач, після чого гільзи досліджують на спеціальному приладі.

"Так зараз дуже багато надходить зброї таких великих калібрів, як 338 Lapuaнабій центрального бою з гільзою пляшкової форми. Іноземні калібри надходять. А також буває зброя, яка використовується РФ. Їхніми ДРГ. Вона також до нас потрапляє. Вона стає на облік, щоб відстежувати її", — каже фахівець сектору балістичного обліку.

Набої до автомата, 23 січня 2024 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Інколи набої розбирають.

"Це використовується для того, щоб провести контрольний відстріл тими набоями, які мають велику навіску пороху. Або при дослідженні набоїв з метою відповіді на питання чи є боєприпасом, чи ні. Їх треба розібрати, сфотографувати, зважити порох. Сфотографувати кулю. Подивитись, яке в неї осердя", — пояснив Володимир Коваль.

Кулі, 23 січня 2024 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

З початку 2024 року в Миколаївському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі дослідили 246 одиниць зброї, що вилучили з незаконного обігу. Всього відстріляли понад шість з половиною тисяч. З них 1733 одиниці перебувають у власності громадян.

Джерело

Новости Николаева