Дев'ятого лютого відбувся брифінг Держекоінспекції південно-західного округу щодо обрізання дерев у Миколаєві. За прикладом інших міст України запропонували прийняти правила поводження із зеленим господарством міста.
Про це розповіла голова постійної комісії Миколаївської обласної ради з питань екології, охорони довкілля, туризму та рекреації Алла Ряжських.
Зі слів посадовиці, містяни жаліються на вандалізм з боку комунального підприємства "Миколаївські парки" після планового обрізання дерев. Документ щодо правил догляду за деревами у Миколаєві може ухвалити тільки міська рада, каже Алла Ряжських.
"Я вважаю, що обов’язково нам треба зробити правила поводження з нашим зеленим господарством, тому що, це зробили Київ, Львів, Івано-Франківськ. Повірте мені, якби це було в межах повноважень обласної ради, це було б вже прийнято", — говорить Ряжських.
Гілки дерев склали до купи, після обрізання. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв
Посадовиця пропонує розробити на сайтах міськради, комунального підприємства та Держекоінспекції відповідні опитувальники, де б люди мали змогу надати свої пропозиції, рекомендації щодо догляду за деревами міста.
Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв Містяни готові виходити на площу, аби захистити платани на Соборній від обрізки до стовбура. Алла Ряжських
Начальниця відділу садово-паркового мистецтва підприємства "Миколаївські парки" Тетяна Скибицька пояснила, що під час робіт, на землі, не видно якого стану гілки дерев.
"Коли наш працівник, підіймається на вишці, він проводить обрізання. Тільки на зрізі він бачить стан гілок, у разі, якщо вони пошкоджені, доводиться зрізати їх впритул", — говорить Тетяна Скибицька.
Комунальники обрізають дерева, Миколаїв. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв
Експертка розповідає, обрізають уражені гілки до здорової її частини.