Україна закликала G7 допомогти із перехопленням нових балістичних ракет рф
Глава МЗС Андрій Сибіга закликав G7 посилити військову підтримку України для перехоплення нових російських БРСД. Міністр також запропонував країнам «сімки» інвестувати в український оборонно-промисловий комплекс.
Глава МЗС Андрій Сибіга закликав країни G7 посилити військову підтримку України, зокрема надати можливості перехоплювати нові російські балістичні ракети середньої дальності дії. Про це УНН повідомляє із посиланням на пресслужбу МЗС.
Сибіга під час міністерського засідання «Групи семи» в Італії, присвяченій підтримці України вказав G7 на нещодавні кроки росії, спрямовані на розширення війни: залучення військ КНДР, удари по обʼєктах атомної енергетики України та використання балістичної ракети середньої дальності.
На тлі використання росією БРСД проти України, міністр закликав союзників не піддаватися на російський шантаж. Натомість попросив здійснити кроки, які «додатково зміцнять український повітряний щит, зокрема спроможностями перехоплення БРСД, а також системними заходами зі стримування та протидії здатності росії виробляти та застосувати такі ракети».
Також глава МЗС закликав країни Групи семи до масштабних інвестицій в український оборонно-промисловий комплекс.
Підтримка України — це не благодійність, а найкраща інвестиція в безпеку всієї євроатлантичної спільноти та світу. За своєчасної та достатньої підтримки ми здатні подолати агресію та досягти всеосяжного, справедливого та стійкого миру на основі Формули миру
— зауважив він.
Доповнення
Президент Володимир Зеленський у своєму зверненні 22 листопада розповів, що Міністр оборони України Рустем Умєров вже проводить зустрічі з партнерами щодо нових систем протиповітряної оборони, які здатні будуть захистити українців «від нових ризиків».
Нагадаємо
російський диктатор володимир путін заявив, що 21 листопада росія атакувала Україну, випробувавши «новітню» балістичну ракету середньої дальності «орєшнік».
ГУР повідомляло про удар по Дніпру новою балістичною ракетою комплексу «кєдр» з шістьма бойовими частинами. Ракета подолала відстань від астрахані за 15 хвилин зі швидкістю понад 11 Махів.