Трамп визначився з претендентами на ключові зовнішньополітичні посади: що Рубіо та Волтц казали про Україну

Трамп визначився з претендентами на ключові зовнішньополітичні посади: що Рубіо та Волтц казали про Україну

Дональд Трамп планує призначити сенатора Марко Рубіо держсекретарем, а конгресмена Майка Волтца радником з нацбезпеки — що вони раніше говорили про Україну.

Обраний президентом США Дональд Трамп, за повідомленнями, визначився з ключовими представниками зовнішньополітичної команди — претендентом на посаду Держсекретаря називають сенатора Марко Рубіо, а кандидатом на посаду радника з питань нацбезпеки — конгресмена Майка Волтца. УНН зібрав, що вони раніше говорили про Україну.

Деталі

Як зазначає Bloomberg, Рубіо захищав позицію Трампа, що полягає в якнайшвидшому припиненні вторгнення росії в Україну, закликаючи до переговорів.

Я не на боці росії, але, на жаль, реальність така, що війна в Україні закінчиться врегулюванням шляхом переговорів. І я хочу, і ми хочемо, і, вважаю, Дональд Трамп хоче, щоб Україна мала більше важелів впливу на цих переговорах

— казав Рубіо у програмі Meet the Press на каналі NBC у вересні.

Рубіо вважається яструбом у зовнішній політиці, особливо стосовно Китаю та Ірану. Підтримуючи Україну, він раніше заявив, що конфлікт між росією та Україною, що триває, повинен «бути доведений до кінця», вказує BBC.

Як і інші радники Трампа із зовнішньої політики, він назвав Китай реальною загрозою, казавши, що США мають усвідомити серйозність виклику, який представляє Китай. Рубіо зайняв агресивну позицію щодо становлення Китаю як економічної держави і підтримав війну Ізраїлю в Газі та його атаки на «Хезболлу» в Лівані, а також був затятим прихильником НАТО. Він працював як у сенатському комітеті з розвідки, так і у комітеті з міжнародних відносин.

Обраний радником з національної безпеки Майк Волтц є колишнім «зеленим беретом» та ветераном бойових дій.

Наступний президент має діяти невідкладно, щоб якнайшвидше покласти край конфліктам в Україні та на Близькому Сході, і нарешті зосередити стратегічну увагу на тому, на чому вона має бути: на протидії більшій загрозі з боку Комуністичної партії Китаю

— казав Волтц у статті, написаній ним у недавньому випуску журналу The Economist.

Як зауважує CNN, і Рубіо, і Волтц більш традиційні у зовнішній політиці, ніж деякі з найбільш ізоляціоністських членів ширшої коаліції Трампа. З важливого питання України Волтц розкритикував політику адміністрації Байдена щодо озброєння для України для відбиття вторгнення росії, назвавши її «надто мало і надто пізно». Але цього року він також підтримав позицію Трампа про те, що настав час для Європи нести тягар підтримки України, оскільки США потрібно зосередитися на своїх власних кордонах.

Трамп заявив, що Хейлі та Помпео не приєднаються до його нової адміністрації10 листопада 2024, 04:16 • 34453 перегляди

Джерело

Новости Николаева