Telegram в Україні: між популярністю та загрозою національній безпеці
Українські чиновники обговорюють можливі обмеження для Telegram через його потенційні загрози. За даними розвідки, месенджер використовується для кібератак та коригування ракетних ударів. Водночас ним користуються 70% українців.
За даними розвідки, Telegram може використовуватися не тільки як основне джерело новин та для спілкування, але й для кібератак, шпигунства та коригування ракетних ударів. На зустрічах з питань кібербезпеки, українські посадовці обговорювали встановлення для популярного месенджера нових обмежень.
Передає УНН із посиланням на The New York Times.
Деталі
Кросплатформний месенджер Telegram залишається надзвичайно популярним серед українців: близько 70% громадян України використовують його як основне джерело новин.
Але те, що робить Telegram настільки потужним, також робить його загрозою, заявили українські чиновники.
На таємних зустрічах з питань кібербезпеки цього року українські чиновники обговорювали встановлення нових обмежень на Telegram, повідомили двоє людей, знайомих з дискусіями, пише NYT.
Довідка
Прихильність українців до Telegram почалася в 2017 році. Тоді в країні заборонили контрольовану росією соцмережу «ВКонтакте», яка нерідко використовувалася для поширення російської дезінформації та пропаганди. Популярність Telegram зросла під час президентських виборів Володимира Зеленського в 2019 році.
Михайло Федоров, голова Міністерства цифрової трансформації України, сказав в інтерв’ю 2020 року, що регулярно спілкувався із Павлом Дуровим, засновником Telegram.
У 2022 році, безпосередньо перед вторгненням росії, українська розвідка попередила президента Зеленського про ризик російського впливу.
Останні роки з боку українських чиновників посилилась критика Telegram. Кажуть що у месенджері Павла Дурова небагато огорож, зокрема немає алгоритму, який би визначав, що бачать люди.
У Telegram невелика модерація вмісту — з однієї сторони це дозволяє швидко поширювати попередження про порятунок життя, але також наражає додаток на експлуатацію.
Функції трансляції дозволяють користувачам швидко ділитися текстом, відео та файлами з великими групами.
Розвідка України прийшла до висновку, що додаток становив загрозу національній безпеці та використовувався росією для дезінформації, кібератак, злому, поширення шкідливого програмного забезпечення, відстеження місцезнаходження та коригування ракетних ударів.
Шахраї використовують ШІ у месенджерах: у Держспецзв’язку пояснили, як вберегтися11 лист. 2024, 11:19 • 15787 переглядiв
На початку цього року Україна попросила Apple втрутитися у зв’язку з виявленням значних обсягів дезінформації у Telegram. Уряд попросив технічного гіганта використати свої важелі, щоб підштовхнути Telegram до видалення певних підроблених облікових записів, керованих з росії. До квітня Telegram видалив облікові записи.
Але був і зворотній крок: Telegram на короткий час заблокував кілька українських урядових акаунтів, які дозволяли громадянам ділитися інформацією про пересування російських військ. Українські чиновники сприйняли цей крок як ледве завуальоване попередження: надто сильний тиск на компанію може коштувати.
Стосовно відповіді компанії Дурова:
Telegram заперечує зв’язки з росією. Вказується, що платформа «завжди була безпечною для українців». Представники месенджера запевняють, що випадки витоків інформації є наслідком фізичної конфіскації пристроїв або зараження їх шкідливим програмним забезпеченням.
У компанії також повідомили про впровадження нових інструментів для боротьби з дезінформацією, зокрема функцій перевірки фактів.
Розважальний контент випереджає новини за популярністю у мережі, Telegram лідирує серед месенджерів — дослідження21 лист. 2024, 10:38 • 117776 переглядiв