У Миколаєві 21 січня відбувся тренінг з домедичної допомоги. Десятьох людей навчали зупиняти критичні кровотечі, а також комплектувати аптечки. Захід організували представники "Центру готовності цивільних" благодійного фонду Сергія Притули.
Кореспонденти Суспільного відвідали подію та поспілкувалися з присутніми.
Заняття розпочали з тампонади. Присутні мали намацати артерію на манекені, з якої тече штучна кров та, за допомогою бинта, зупинити її. Учасник тренінгу Володимир каже, знання можуть знадобитися при обстрілах або при аварії.
"Можна зупинитись і в тому числі надати (допомогу — ред.). Найважче… Тампонада. Заглиблення в тіло людини, я думаю, це морально буде дуже складно, якщо навіть на практиці це складно", — ділиться враженнями Володимир.
Група відпрацьовує за алгоритмом Американської колегії хірургів, розповіла інструкторка Центру домедичної допомоги "Sample" Тетяна Вязнікова.
"Згідно з порядками надання домедичної допомоги, при зовнішній масивній кровотечі, ми можемо застосовувати прямий тиск на рану. Ми можемо рану тампонувати, накладати турнікет та бандажувати поранення", — говорить дівчина.
Наступний етап — бандаж. Спочатку його накладали собі, а потім працювали в парах.
Крім того, людям розповіли про турнікети та правила їх використання. Після інструктажу почалася практика, де учасники зупиняли умовні кровотечі.
Відвідувач тренінгу Іван зазначає, під час воєнного стану усі зобов'язані володіти знаннями з надання першої допомоги.
"Це така навичка, що може в житті знадобитись. І її не нести за плечима, тому, я вважаю, поки є така можливість — варто сходити", — говорить Іван.
Згодом інструкторка розповіла про типи та вміст індивідуальних аптечок, а також продемонструвала, як покласти людину в стабільне положення при отриманих травмах.