У Миколаєві в рамках програми "Енергодім" співвласникам ОСББ компенсують 70 відсотків витрат на тепломодернізацію будинків. 40 відсотків з них надає державний Фонд енергоефективності, 30 відсотків — фінансування з міського бюджету. З 2023 року в рамках програми реалізували 12 подібних проєктів.
Про це кореспонденти Суспільного повідомила виконувачка обов'язки директора комунальної установи "Центр енергоефективності" Ольга Гавеля.
Станом на 25 січня 2024 року у Центрі розглядають два проєкти. Компенсації підлягають встановлення теплових пунктів, вузлів обліку тепла, вікон у приміщеннях загального користування та заміна тепломереж, розповіла Ольга Гавеля.
Очікується верифікація на повний проєкт. Іде такий підготовчий проєкт до видачі грантових коштів у розмірі 40 відсотків — на рахунок ОСББ. Коли ОСББ вже має акт виконаних робіт, звертаються до "Центру енергоефективності".
За словами посадовиці, інформація про пакет документів, який треба зібрати, є на сайті установи.
"На комісії ми захищаємо даний проєкт, і нікому ще влада наша місцева не відмовляла. 30 відсотків компенсації можна отримати після комісії. Можливо, наступного тижня після комісії. На рахунок ОСББ", — говорить Ольга Гавеля.
В дев’ятиповерхівці по вулиці Крилова 50-А 120 квартир. Ще до початку опалювального сезону в підвалі будинку встановили індивідуальний тепловий пункт.
За словами жителя будинку Андрія, тепер в усіх квартирах однаково тепло. Система автоматично змінює подачу тепла мешканцям залежно від зовнішньої температури.
Зі слів голови ОСББ Олени Гордієнко, встановлення такого пункту дороговартісне, але необхідне.
"Обійшлися своїми коштами, своїми силами. Загальна сума проєкту півтора мільйона (гривень — ред.). 40 відсотків відшкодування ми очікуємо зараз від Фонду. Ми вже роботи завершили, відправили їм всі документи. І 30 відсотків нам відшкодувала міська рада", — говорить Олена Гордієнко.
В сусідньому будинку на Крилова, 50 встановили два подібних теплових пункти.
"Це в нас ввід від облтеплоенерго. Лічильники торік нам замінили. В наступному ІТП обіцяли замінити. В нас по витратах 650 тисяч гривень. ІТП в результаті ми заплатимо мільйон триста", — розповідає голова ОСББ Сергій Сісін.
Після зборів співвласників в разі позитивного рішення заявку з необхідними документами від ОСББ подають до Фонду енергоефективності. Супроводжують ці процеси співробітники комунальної установи "Центр енергоефективності".
"Потрібно зробити, це обов’язковий захід — сертифікат енергоефективності. Енергоаудитор сертифікований повинен оглянути будинок і видати цей документ. Потім надіслати всі документи до Фонду за їх вимогами. І, врешті решт, очікувати на верифікацію цієї заявки", — говорить Ольга Гавеля.
Після схвалення представники ОСББ можуть домовлятися з підрядником і починати роботи. По їх закінченні до пакету додають акт виконаних робіт і знов відправляють до Фонду.