Політолог: оцінка «відмінно» для Думи — це формальність, яка маскує бездіяльність АРМА

Політолог: оцінка "відмінно" для Думи — це формальність, яка маскує бездіяльність АРМА

Політолог Віталій Кулик розкритикував позитивну оцінку роботи голови АРМА Олени Думи, назвавши її формальністю. За його словами, агентство демонструє бездіяльність та не виконує свої основні функції щодо управління активами.

Оцінка «відмінно» для голови Агентства з розшуку і менеджменту активів Олени Думи за результатами службового оцінювання у 2024 році не відображає реального стану справ в очолюваній нею структурі. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив політолог Віталій Кулик.

Я сам критикував роботу АРМА, вважаю її незадовільною. І до неї, як до керівника, є дуже багато питань… В чому специфіка роботи нинішнього керівництва АРМА — їх важко звинувачувати в якійсь неефективній діяльності, бо у них суцільна бездіяльність

— зазначив Кулик.

На його думку, основні критичні зауваження до керівництва АРМА – це недбалість та злочинна бездіяльність.

«Вони (співробітники АРМА – ред.) не застосовували свої повноваження для того, щоб отримати в управління ті чи інші об’єкти, активи, не проводили швидко конкурси і не знаходили управителя, таким чином задаючи шкоди цим компаніям, або ініціювали процеси, які, як на мене, були вмотивовані. І по факту я бачу суцільну бездіяльність», — наголосив політолог.

Кулик також розкритикував підхід до оцінки роботи агентства, який базується на формальних показниках і статистиці, що, за його словами, нагадує радянські практики.

Ці цифри, які вони собі малюють для отримання позитивних оцінок та тих самих премій – це так звана офіційна статистика. Це як у радянський час було… Насправді, в процесі запуску АРМА, перш за все їх заточували на активи режиму януковича і, звичайно, російські активи. Проте, АРМА проявляє надмірну активність в якихось вмотивованих справах, а зовсім не бачить необхідності застосовувати весь інструментарій для того, щоб встановити контроль над російським активом і, відповідно, забрати їх у номінальних власників

— заявив експерт.

На його думку, позитивні оцінки діяльності АРМА з боку уряду є результатом відсутності політичної волі.

«Я думаю, що це відсутність політичної волі. Є офіційна статистика, є КPI, які виставлені чисто формально, по ним поміряли – от вам позитивна оцінка», — додав Віталій Кулик.

Додамо

Під керівництвом Олени Думи АРМА неодноразово опинялося у центрі гучних скандалів. Одним із останніх стало розслідування щодо можливих фіктивних довідок про інвалідність, які отримували співробітники агентства. Експерти наголошували, що у разі підтвердження звинувачень, це має стати не лише підставою для відставки, а й поштовхом до масштабного перегляду роботи агентства.

Крім того, антикорупційні організації, зокрема Transparency International Ukraine, неодноразово критикували агентство за невідповідність європейським стандартам. Вони наголошували на популізмі, суперечливій комунікації та порушенні презумпції невинуватості у справах, якими займається АРМА.

Додаткові запитання викликає й політична незалежність агентства під керівництвом Олени Думи. Керівництву АРМА навіть доводилося виправдовуватися за можливі зв’язки з одіозними фігурами, такими як Олег Кулініч, якого обвинувачують у держзраді, та Валерієм Писаренко, який є близьким соратником колишнього заступника глави адміністрації віктора януковича Андрія Портнова.

Ще один важливий аспект — відсутність громадського контролю за діяльністю агентства. Громадська рада при АРМА саморозпустилася ще три місяці тому через систематичні порушення вимог щодо залучення громадськості. Така ситуація, за словами колишніх членів громадської ради, вигідна очільниці агентства Олені Думі, адже відсутність контролю дозволяє уникати публічного розгляду спірних питань.

Джерело

Новости Николаева