Учні миколаївських шкіл в рамках проєкту "Інженерний тиждень" виготовляють механічні іграшки та меблі з картону для укриттів. Участь для шкіл – безкоштовна, проєкт фінансується німецькою організацією GIZ.
Як відбувається виготовлення іграшок та меблів – дізнавались кореспонденти Суспільного.
Зі слів координаторки проєкту Олени Шульги, у 2024 році до проєкту онлайн та офлайн долучилися 1900 шкіл, серед них 79 — з Миколаївщини.
"Враховуючи, як розвивається наука винахідництва та що відбувається в країні, ми пишемо сценарії проведення уроків. Це для старшокласників. Наприклад, цього року ми акцентували увагу на меблях з картону, тому що цей матеріал недооцінений", — говорить Олена Шульга.
Учениця гімназії № 29 Ольга Ігнатенко, яка мріє стати винахідницею, зробила свої перші вироби. Серед них — прототип перекотиполя та флюгер.
"Перекотиполе я робила з двох паперових тарілок, картону та тубусу. Зробити його було доволі легко. Флюгер я також робила з двох паперових тарілок, олівця, булавки, трубочки та паперу", — розповідає Ольга Ігнатенко.
Дев'ятирічна Поліна разом з батьками з підручних матеріалів зробила LED-світильник.
Її мама Ірина каже, що схвалює таку активність доньки.
"Вона дозволяє, мабуть, не тільки дитині проходити якийсь певний мозковий штурм, шукати якісь ідеї та рішення, вона допомагає і батькам — об'єднувати сім'ю", — говорить Ірина Козлова.
За словами заступниці директора, вчительки фізики Світлани Братошевської, роботи створюють на уроках онлайн в рамках проєкту “Інженерний тиждень”. Серед них – іграшки та меблі для укриттів.
"Якщо подивитися на зміст виконаних робіт нашими учнями, є міжпредметні інтеграційні зв’язки. При виготовленні, наприклад, антистресової іграшки перекотиполе, цей матеріал може використовуватись як на уроках фізики, так і на уроках технологій, трудового навчання", — розповідає Світлана Братошевська.
Запровадила проєкт у 2020 році команда "Про.про.лаб", надихнувшись іноземним досвідом. Мета – зробити уроки цікавішими і практичнішими.
"Ми дивимось на реальність, в якій живемо, і, власне, пишемо вже завдання — такі покрокові інструкції з зображеннями та схемами. Наша особливість в тому, що ми в основному майструємо з матеріалів, які знаходяться на межі "використано" та "викинуто у смітник", — говорить Олена Шульга.