Миколаївські лікарні отримали обладнання для реанімації передчасно народжених малюків

Миколаївські заклади охорони здоров'я отримали обладнання від благодійного фонду "Благомай". Фонд надав дев'ять базових інкубаторів для неонатальних випадків, шість інкубаторів-трансформерів для новонароджених та два неонатальні реанімобілі.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла виконувачка обов'язків начальника управління охорони здоров'я Миколаївської обласної військової адміністрації Ірина Ткаченко.

Станом на 27 лютого у регіоні 15-20 відсотків від усіх новонароджених — це передчасно народжені малюки, розповіла Ірина Ткаченко.

В. о. начальника управління охорони здоров’я Миколаївської ОВА Ірина Ткаченко, 27 лютого 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Частину обладнання передали Миколаївській обласній клінічні лікарні. З пологових міста та області до закладу привозять новонароджених на реанімобілі, розповідає головний лікар Олександр Пліткін.

"Благодійний фонд "Благомай" подарував нам цей реанімобіль і ми відразу ж почали ним користуватися. Він їде дуже м’яко, і дитині тут знаходитися комфортно. Тут створюються точно такі ж умови як і всередині відділення", — говорить Пліткін.

Реанімобіль, що передав благодійний фонд, Миколаїв, 27 лютого 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

У лікарні близько 20 років функціонує відділення реанімації та інтенсивної терапії для новонароджених. До нього потрапляють малюки після передчасних та важких пологів, розповідає виконувачка обов'язків завідувача відділення Наталя Палагнюк.

"Зараз перебувають сім дітей. Ми займаємось дітьми, які потребують протезування вітальних функцій, тобто діти, які не вміють дихати і яким потрібна саме така суттєва допомога", — говорить жінка.

Виконувачка обов’язків завідувача відділення реанімації та інтенсивної терапії для новонароджених Наталя Палаганюк. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

У спеціальних кувезах немовлята, які мають проблеми із життєво важливими функціями, перебувають до 2,5 місяців, говорить Наталія.

"Призначені для того, аби створити належний мікроклімат для недоношених дітей від 500 грамів до 1700/2000 грамів. Тобто обладнання високоякісне, яке тримає температуру тіла дитини залежно від того, яка у неї температура", — пояснює принцип роботи кувеза Наталя.

Кувез у салоні автомобіля швидкої, Миколаїв, 27 лютого 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Також новітнє обладнання надали й некомерційному підприємству ММР "Пологовий будинок №3", у якому планують створити відділення реанімації та пост інтенсивної терапії новонароджених, розповів медичний директор Андрій Грибанов.

"Створення закладу єдиного циклу, де будуть не лише жінки високого перинатального ризику, а де будуть діти, де будуть приймати передчасні пологи. Цей єдиний заклад буде означати, що від початку планування вагітності й до виписки після реабілітації новонародженого, який може народитися передчасно — всі ці послуги будуть надаватися в межах одного закладу", — розповідає Грибанов.

Медичний директор Андрій Грибанов, Миколаїв, 27 лютого 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

У 2023 році в пологовому будинку народилися 964 дитини, серед них близько 50 — передчасно, додає чоловік.

"Ми маємо підрахунок пологів за лютий. Станом на восьму годину ранку (27 лютого — ред.) у нас було 81 пологи. Кількість пологів збільшилась в порівняні навіть з 2023 роком, не кажучи вже про той же період 2022 року", — каже лікар.

Обладнання у пологовому будинку, що передали благодійники, Миколаїв, 27 лютого 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

У 2022 році лікарі прийняли 652 пологи, додає Андрій Грибанов.

Джерело

Новости Николаева