Комітет Ради з питань здоров’я переніс розгляд скандальних правок, що призведуть до подорожчання ліків
Комітет ВР з питань здоров’я переніс розгляд змін до законопроєкту №11493 про квотування поставок ліків. Фармспільнота побоюється, що правки можуть «протягнути» без належного обговорення.
Комітет Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування переніс розгляд скандальних правок у законопроєкт №11493 про квотування поставок ліків і відміну знижок для аптек, проти яких виступили учасники фармринку, пише УНН з посиланням на трансляцію засідання.
Деталі
Сьогодні, 9 грудня, відбулося засідання комітету, на якому мали розглядати поправки до законопроєту №11493, які стосуються квотування поставок ліків, єдиного електронного каталогу і відміни знижок для аптек, що призведе до збільшення торгової націнки і, відповідно, подорожчання ліків.
Однак, це питання не включили в порядок денний і перенесли. Точної дати, коли буде розглядатися це питання, поки немає. Голова комітету Михайло Радуцький повідомив, що, ймовірно, засідання відбудеться 19 грудня.
Як стало відомо УНН з власних джерел, учасники фармринку побоюються, що розгляд змін до законопроєкту №11493 перенесли навмисно, щоб «протягнути» їх, коли трохи стихне обурення професійної спільноти і не буде часу для всестороннього обговорення. Як стверджують співрозмовники агентства, розгляд перенесли на 19 грудня і, можливо, комітет буде проведено вранці, а далі правки до закону скерують безпосередньо до зали ВР і того ж дня проголосують.
Раніше низка фармацевтичних асоціацій відкрито виступили проти цих поправок у законопроєкт і просили запросити їх на засідання комітету, щоб висловити свою позицію. Зокрема, проти виступила Асоціація фармацевтів України, асоціація «Виробників ліків України» та ГО «Всеукраїнська фармацевтична палата».
Окрім того, фармацевтична спільнота звернулася до голови з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева з проханням взяти участь у розгляді поправок на засіданні комітету з питань здоров’я. Професійна спільнота стурбована тим, що внесення змін призведе до втрати 3,9 млрд гривень податкових надходжень щорічно і матиме негативний вплив на доступність ліків у сільських та віддалених, зокрема прифронтових районах.
Також фармацевти просили голову антикорупційного комітету Анастасію Радіну втрутитися в обговорення поправок до законопроєкту №11493. На думку представників галузі, запропоновані зміни, включаючи квотування постачання ліків та заборону маркетингових договорів, можуть призвести до закриття аптек у малих населених пунктах та подорожчання медикаментів для споживачів.
У Раді готові до діалогу з учасниками фармацевтичного ринку щодо квотування поставок ліків9 груд. 2024, 10:57 • 12850 переглядiв