Колишній футболіст-зрадник Тимощук виграв суд у Лозанні проти УАФ: що відомо
Спортивний арбітражний суд у Лозанні задовольнив апеляцію Анатолія Тимощука та скасував санкції УАФ. Суд вирішив, що на момент введення санкцій не було підстав для їх застосування.
Колишній футболіст збірної України Анатолій Тимощук, який заявляв, що не бачить різниці між українським та російським народами та називав війну рф проти України «спеціальною військовою операцією», виграв суд в Лозанні проти Української асоціації футболу. Суд зобов’язав УАФ зняти санкції з Тимощука, які були введені після повномасштабного вторгнення за підтримку війни. Про це пише видання Tribuna.com, передає УНН.
Деталі
Як пише видання, Спортивний арбітражний суд в Лозанні задовольнив апеляцію колишнього футболіста Анатолія Тимощука на рішення дисциплінарного комітету УАФ.
Суд аргументував своє рішення тим, що в період з початку повномасштабного вторгнення до 11 березня 2022 року Тимощук не здійснив ніяких дій, через які б до нього треба було прийняти такі дисциплінарні санкції.
«УАФ справді вже отримала рішення від CAS. На жаль, до цієї справи європейці підійшли максимально формально та підтвердили часткове нерозуміння реалій, в яких ми живемо. Позиція української футбольної спільноти однозначна та не змінювалось ніколи. Таким як тимощук не місце в українському футболі», — відреагували в УАФ.
Доповнення
11 березня 2022 року Контрольно-дисциплінарний комітет Української асоціації футболу ухвалив рішення позбавити Тимощука тренерської ліцензії рівня Pro, державних нагород, почесних звань, всіх титулів переможця та срібного призера чемпіонату України, Кубку України, Суперкубку України, виключити Тимощука з офіційного реєстру гравців збірних команд УАФ, а також заборонити йому займатися футбольною діяльністю на території України довічно.
Тимощук у 2023 році подав апеляцію в CAS – слухання справи пройшло у квітні 2024 року. Зараз суд скасував рішення українських футбольних інстанцій.
Анатолій Тимощук, уродженець Луцька, розпочав свою футбольну кар’єру у місцевій «Волині». Згодом Тимощук перебрався до донецького «Шахтаря», де пограв до 2007 року, після чого перебрався до пітерського «зеніту». З 2009 по 2013 виступав за мюнхенську «Баварію», а пізніше знову повернувся до «зеніту». Завершив футбольну кар’єру в казахському «Кайраті», після чого влаштувався на посаду асистента головного тренера «зеніту», де працює і досі.
Після початку повномасштабного вторгнення Тимощук продовжив працювати в росії. На початку вторгнення Тимощук зробив неоднозначну заяву, заявивши, що Україні потрібен мир заради батьків та дітей.
Нещодавно Тимощук долучився до збору коштів на російському аукціоні для курської області.
У грудні 2022 року Тимощук дав інтерв’ю фан-клубу російського «зеніту» Fanproject, заявивши, що що не бачить різниці між українським та російським народами та назвав війну рф проти України «спеціальною військовою операцією».
«Я живу тут багато років, мої діти ходять тут до школи. Не бачу різниці між народами України та росії. У нас однакові мислення та менталітет. «зеніт» – мій дім, я не планую. Ті, хто говорить, який я поганий, нехай згадають, скільки матчів я зіграв за збірну України та скільки користі їй приніс. Те, що я мовчу про «сво», не свідчить про те, що я підтримую її або ні. У кожного є своя позиція. Моя – в тому, що не все так однозначно, тому я стараюсь про це не говорити», — казав тоді Тимощук.
Також у грудні 2022 року Верховна Рада ухвалила постанову «щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до спортсменів із російської федерації та інших держав». Відповідно до документу під санкції потрапили 55 російських спортсменів та українець — Анатолій Тимощук.
У січні 2023 Президент України Володимир Зеленський підписав указ про введення санкцій, зокрема і проти Анатолія Тимощука.