Китай запроваджує безпрецедентні обмеження на експорт компонентів для БПЛА: що це означає для України

Китай запроваджує безпрецедентні обмеження на експорт компонентів для БПЛА: що це означає для України

Китай запроваджує нові обмеження на експорт ключових компонентів для виробництва БПЛА в США та Європу. Це може суттєво вплинути на виробництво дронів в Україні, оскільки КНР контролює 80% ринку комплектуючих.

Китай почав скорочувати поставки важливих комплектуючих для виробництва дронів у Європу і США, що може негативно позначитися на обороноздатності України.

Передає УНН із посиланням на Bloomberg.

Деталі

Китай почав скорочувати поставки ключових компонентів для безпілотників (в тому числі цивільних) — як для американських, так і європейських компаній.

За даними Bloomberg, є припущення, що відповідні кроки є прелюдією до більш широких експортних обмежень на запчастини для безпілотників. Їх Пекін введе в дію в новому році, кажуть джерела видання.

За словами одного з співрозмовників, ці правила можуть набути форми ліцензійних дозволів на основі цільового використання компонентів або більш м’яких вимог до китайських компаній повідомляти уряд про свої плани щодо поставок.

У липні 2024 року Китай оголосив про заборону експорту безпілотників для військового використання, — наразі Пекін стверджує, що не постачає зброю жодній зі сторін конфлікту. Але європейські чиновники заявляють, що китайські компанії розробляють ударні дрони для агресивних дій рф, зокрема війни росії в Україні.

Як причетні росія, Китай та ядерна зброя до невідомих дронів над Британією — експерт 1 груд. 2024, 03:26 • 61151 перегляд

Bloomberg нагадує, що торгівельний конфлікт між Заходом і КНР загострився цього місяця, коли Вашингтон обмежив продаж мікросхем пам’яті з високою пропускною здатністю та додаткового напівпровідникового обладнання Китаю.

У відповідь Пекін заборонив продаж товарів подвійного призначення американським військовим, а також кількох матеріалів високотехнологічного та військового призначення американським компаніям.

Заходи, вжиті за кілька тижнів до того, як Дональд Трамп повернеться на посаду президента з жорсткою програмою щодо Китаю, призвели до різкого зростання цін.

Ембарго Китаю на компоненти дронів позначиться на виробництві БпЛА в Україні.

Західні країни намагаються будувати та збирати безпілотники за межами Китаю, щоб убезпечити свої ланцюжки поставок. Але КНР залишається центром виробництва дешевого обладнання для цих пристроїв. Згідно зі звітом Центру стратегічних і міжнародних досліджень, Китай контролює майже 80% ринку комерційних безпілотників.

Багато виробників БПЛА в Україні покладаються на китайські комплектуючі для виготовлення дешевої та ефективної зброї, яка стала визначальною у протидії агресії росії. 

Компоненти до БПЛА, якими ворог атакує Україну, постачають близько 50 виробників з Китаю — Олександр Рувін8 жовт. 2024, 07:30 • 101322 перегляди

Джерело

Новости Николаева