Гетманцев збільшенням податків намагається сховати провальну роботу податкової служби — ексочільниця податкової Хмельницької області

Гетманцев збільшенням податків намагається сховати провальну роботу податкової служби — ексочільниця податкової Хмельницької області

Гетманцев збільшенням податків намагається сховати провальну роботу податкової служби — ексочільниця податкової Хмельницької області.

Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев підвищенням податків підтвердив провальну роботу Державної податкової служби України. Тепер недоотримання бюджетом коштів намагаються компенсувати за рахунок українців. Про це в інтервʼю УНН розповіла колишня очільниця Хмельницької області Ірина Зленко.

«У травні 2024 року Гетманцев заявив, що у тіні знаходиться не менше 1,5 трлн грн, із яких, за його словами, можна мобілізувати до бюджету 500–600 млрд грн. Але зараз у ЗМІ розганяються так звані «здобутки» податкової за 2024 рік у вигляді мобілізації 939 млрд грн до бюджету, про які повідомив (в.о. заступника голови ДПС України — ред.) Євгеній Сокур. Це означає, що в тіні фактично знаходиться другий державний бюджет», — зазначила Ірина Зленко.

За її словами, підвищення податків є прямим визнанням нездатності податкової ефективно боротися із тіньовою економікою та забезпечувати прозорі надходження до бюджету. «Тобто підвищенням податків вони самі фактично заявили, що не в змозі мобілізувати тінь у бюджет», — підкреслила Ірина Зленко.

Відтак, фінансовий тягар перекладається на плечі пересічних громадян та білого бізнесу.

«Виходить, що всі недоліки та провальну роботу податкової переклали на громадян. Громадяни змушені перекривати діру у бюджеті та платити за незадовільну роботу податкової. Наслідки такого підходу очевидні, і це вже неодноразово зазначали експерти та депутати», — наголосила вона.

Особливу увагу вона звернула на проблему, повʼязану з гральним бізнесом. Зокрема, надходження до бюджету від цієї галузі становили 16 млрд грн, тоді як борг операторів грального бізнесу перевищує, за її даними, 100 млрд грн.

«Це просто жах. Що зробила податкова? Нічого. Усі ці «здобутки» та «перемоги» розсипаються при першому ж наближенні до них. Це все нагадує ялинкову прикрасу — зовні красиво, але всередині вона пуста та дуже крихка», — підсумувала ексчиновниця.

Додамо

Верховна Рада ухвалила законопроект щодо значного підвищення податків 10 жовтня. Документ передбачає низку змін, зокрема підвищення з 1,5% до 5% військового збору, за виключенням військових. Податки для ФОП, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, зростуть «заднім числом» з 1 жовтня. Парламент ухвалив закон попри те, що Головне юридичне управління Апарату Верховної Ради висловило низку зауважень до документа і вказало, що деякі його норми порушують Конституцію України.

Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та фінансової політики Данило Гетманцев визнав, що закон про підвищення податків порушує Конституцію, проте критику в його адресу вважає «від лукавого».

За даними Опендатабот, 22,5 тисячі ФОПів припинили свою діяльність з моменту підписання Президентом закону про підвищення податків. У перші дні кількість закриттів сягала понад 1 000 щодня.

Джерело

Новости Николаева