Фальстарт чи зумисне перетягування уваги: голова АРМА Олена Дума знову піариться на гучних справах, але чи не надто рано
Олена Дума зробила заяву про передачу активів Івана Рудого до АРМА ще до офіційного підтвердження його затримання. Експерти критикують голову АРМА за популізм та використання гучних справ для самопіару.
Голова Агентства з розшуку і менеджменту активів Олена Дума вкотре використовує резонансні теми для самопіару, цього разу коментуючи затримання голови КРАІЛ Івана Рудого і акцентуючи на необхідності передачі в АРМА його майна. Однак варто зауважити, що Дума почала коментувати затримання раніше, ніж правоохоронці офіційно повідомили про це, пише УНН.
У своєму дописі в соцмережах голова АРМА зазначила, що активи посадовця мають бути передані в управління АРМА, заявивши: «Ми точно знаємо, що з ними робити».
Проте на момент публікації допису ще не було офіційного підтвердження про затримання чи вручення підозри Рудому — про це повідомляли лише ЗМІ з посиланням на джерела. Така заява виглядає як передчасне перетягування уваги на себе, яке зменшує значення роботи правоохоронних органів, зокрема ДБР та ОГП, які безпосередньо займаються розслідуванням. Чи таки чином голова АРМА намагалася вказати правоохоронцям, що робити далі?
У своєму дописі Дума наголошує на важливості злагодженої роботи державних органів, але водночас її слова можуть сприйматися як знецінення ролі ДБР та ОГП. Їхня робота подається як другорядна, тоді як АРМА позиціонується як головний «вирішувач» у долі активів, ще навіть до підтвердження фактів не те, що арешту активів голови КРАІЛ, а й його самого.
Експерти вже неодноразово критикували голову АРМА Олену Думу за подібну поведінку, звинувачуючи у спробах використовувати гучні справи для підняття власного іміджу та відволікання уваги від проблем у роботі агентства.
Нагадаємо
Раніше Олена Дума намагалася піаритися на темі МСЕК. Вона кілька разів наголошувала на своїй «ролі» у викритті корупційних схем у МСЕК і натякала, що саме її зусилля у 2020 році дали поштовх до викриття корупційних схем у МСЕК. Тоді голова АРМА не лише описала свій «героїчний шлях» боротьби з корупцією, але й побічно приписала собі заслуги за ліквідацію медичних комісій.
Водночас у Transparency International Ukraine наголошували, що в АРМА досить часто спостерігається «суперечлива комунікація з боку агентства чи його посадових осіб, поєднана з популізмом, порушення презумпції невинуватості та відсутністю розуміння компетенції державних органів».
У Агентстві з розшуку і менеджменту активів вирішили не коментувати зауваження Transparency International Ukraine про «суперечливу комунікацію» з боку посадових осіб органу, а натомість розповіли про свої «досягнення» у розробленні законопроєктів.
Це не єдина критика на адресу АРМА через популізм. Раніше експерти наголошували, що агентство більше зосереджується на політично резонансних справах, пов’язаних з олігархами, ніж на ефективному збереженні та управлінні переданими активами. Варто зауважити, що Олена Дума у своїх публічних виступах неодноразово підкреслювала серед «досягнень» своєї роботи передачу в АРМА активів олігархів Дмитра Фірташа, Михайла Фрідмана і російського олігарха Олега Дерипаски.