Експорт нафти з рф впав на 11%: що відбувається з "тіньовим флотом"?
Морський експорт російської нафти знизився до 3,06 млн барелів на день через ремонт терміналу та санкційний тиск. Дві третини танкерів «тіньового флоту» росії простоюють біля портів через посилення західних санкцій.
Через технічне обслуговування на одному з головних експортних терміналів рф, поставки російської нафти морським транспортом впали приблизно на 11% з жовтня 2024 року. Але серед причин падіння є також інші фактори.
Передає УНН із посиланням на Bloomberg.
Морський експорт сирої нафти з Росії впав приблизно на 11% з жовтня 2024 року. Середній обсяг за останні чотири тижні склав 3,06 мільйона барелів на день, що нижче недавнього піку в 3,46 мільйона барелів на день два місяці тому. Причина зазначеного рівня падіння, на яку звертає увагу Bloomberg у першу чергу — це роботи з технічного обслуговування на одному з головних експортних терміналів рф.
Але важливо також зазначити інше:
Падіння відбувається на тлі того, що західні держави посилюють тиск на тіньовий флот танкерів, створений росією для підтримки потоку нафти;
Крім того: обсяги переробки на нафтопереробних заводах досягли найвищого тижневого показника з середини серпня. Це потенційно може зменшити обсяги нафти, доступної для експорту.
На росію також посилюється тиск щодо дотримання нею цільового показника видобутку ОПЕК+, який було продовжено до кінця березня. раніше ОПЕК+ відклав плани щодо нарощування видобутку.
Європейські країни посилили санкції проти суден, які перевозять московську нафту, а США зважують нові, більш жорсткі заходи за кілька тижнів до повернення Дональда Трампа в Білий дім.
— наголошує видання
Важливе викриття
Україна ідентифікувала 238 танкерів, які, на її думку, є частиною тіньового флоту. Наразі планується запровадження подальших санкцій щодо відповідних перевізників.
Майже дві третини танкерів, на які західні країни ввели санкції за участь у торгівлі російською нафтою, простоюють, багато з них збираються біля російських портів.
— ідеться у матеріалі.
Деякі дані щодо нафти рф
Наприкінці травня росія скасувала свої експортні цілі, вирішивши обмежити видобуток, як і її партнери по групі нафтовиробників ОПЕК+. Цільовий показник видобутку в країні встановлений на рівні 8,978 млн барелів на день до кінця березня.
москва також пообіцяла ще більше скоротити видобуток у жовтні та листопаді 2024 року, а потім знову в період з березня по вересень 2025 року
Нафтові доходи рф знизилися; середньотижневі ціни на основні російські нафтові потоки рухалися в різних напрямках. За тиждень до 15 грудня валова вартість російських поставок впала приблизно на 70 мільйонів доларів до 1,36 мільярда доларів.
Потоки за напрямками
Азія
Спостережувані поставки споживачам в Азії, включаючи ті, що не мають кінцевого пункту призначення, зросли до 2,77 млн барелів на добу за чотири тижні до 15 грудня.
Около 1,35 млн баррелей сырой нефти в день загружалось на танкеры, направлявшиеся в Китай.
— пише Bloomberg.
Індійські показники, ймовірно, зростуть, оскільки порти розвантаження стануть зрозумілими для суден, які наразі не вказують кінцевих пунктів призначення. Більшість суден, що прямують із західних портів росії через Суецький канал, опиняються в цій південноазійській країні.
На суднах, що сигналізують Порт-Саїд або Суец в Єгипті, знаходиться еквівалент близько 200 000 барелів на добу.
«Інші невідомі» обсяги, що становили близько 30 000 барелів на день протягом чотирьох тижнів до 15 грудня, — це танкери, які не мають чіткого місця призначення.
Європа і Туреччина
Російський морський експорт сирої нафти в європейські країни припинився, а поставки в Болгарію припинилися наприкінці минулого року. рф також втратила близько 500 000 барелів на день трубопровідного експорту в Польщу і Німеччину на початку 2023 року.
Туреччина тепер є єдиним ринком коротких перевезень для поставок із західних портів росії, але тут потоки за 28 днів до 15 грудня впали до приблизно 300 000 барелів на день, найнижчого показника за сім тижнів.
ЄС готує 15-й пакет санкцій: що чекає на «тіньовий флот» рф13 груд. 2024, 21:42 • 14225 переглядiв