Експерт про можливе рішення щодо дозволу бити вглиб рф: затягнули майже на рік
Військові експерти прокоментували можливий дозвіл США на використання далекобійних ракет проти рф. За їх словами, росіяни вже встигли адаптуватися та перемістити важливі об’єкти далі від кордону.
Військовий експерт Олег Жданов, коментуючи можливе надання дозволу Україні завдати удару по росії ракетами великої дальності, зазначив, що з цим рішенням США затягнули майже на рік та пояснив чому. Про це він сказав у коментарі УНН.
Пам’ятаєте, як хтось в воєнних експертів сказав, що найкраще ППО в рф – це Джо Байден. Затягнули майже на рік дозвіл на застосування ракет. Ракет у нас немає, дозвіл є, а ракет немає. Ні британських, ні французьких. Все, що нам дали ми вже відстріляли, й ATACMS немає. Тому коли вони з’являться – це величезне питання
— сказав Жданов.
Він зазначив, що на сьогодні росія за даними розвідки фактично прибрала всі запаси в найближчій глибині.
«Вони залишили склади та перевалочні бази, хаби на глибині більше як 300 кілометрів від нашого кордону. Тому тепер, якщо по НПЗ дозволять бити, то буде гарно, якщо по заводах дозволять, то буде гарно, а військових об’єктів там лишилося дуже мало», — сказав Жданов.
Також експерт зауважив, що мінусом є те, що спочатку оголосили в ЗМІ про дозвіл, адже спочатку має бути бойове застосування, а потім оголошення про це.
Зробили все навпаки, зазвичай спочатку йде бойове застосування, а потім оголошують, що ми застосували такий то вид зброї, досягли таких то успіхів, а зараз ми проанонсували. Вчора російська преса вся вийшла з картами можливих зон ураження цих ракет. Як ви думаєте генеральний штаб рф прийняв міри? Я думаю так і вже давно. А тепер ми радіємо дозволу, все проанонсували, ворог попереджений, а тепер ми сядимо і будемо чекати поки прийдуть ракети
— зазначив Жданов.
Військовий експерт Валерій Рябих у коментарі УНН підкреслив, що поки що маємо інформаційний сплеск й посилаємося не на офіційні джерела, а на ЗМІ щодо дозволу ударів бити вглиб росії.
Рябих зазначив, що росіяни адаптувалися й логістику побудували таким чином, щоб якнайменше було уражень їх критичної інфраструктури, яка задіяна саме на логістичне забезпечення військ.
«Відповідно зараз отримання нових засобів, якими ми можемо завдавати удари – це суттєво зменшить суто військові можливості агресора, забезпечення військ і це може вплинути на те, що відбувається безпосередньо на лінії фронту. Коли війська не будуть отримувати в достатній кількості всі засоби логістичного забезпечення, включно з боєприпасами, продовольством. Це може дати саме завдання ударів по їх складах, базах, які забезпечують війська», — розповів Рябих.
Він також зазначив, що завдання ударів на відстань в 300 кілометрів включатиме в тому числі удари по аеродромах, які використовуються тактичною авіацією противника для підтримки військ противника на лінії вогню, на лінії зіткнення.
«Подальші удари далекобійною зброєю в глиб території можуть уразити підприємства, які можуть бути задіяні у виготовлені тих чи інших засобів», — сказав Рябих.
Експерт підсумував, що все буде залежати не лише від дозволу, а від комплексу факторів, зокрема наявності відповідної зброї для завдання ударів в глиб рф.
Доповнення
Видання The New York Times повідомило, що президент США Джо Байден надав дозвіл Україні на використання далекобійних ракет для ударів по території росії.
Як повідомили американські чиновники, спочатку зброю, найімовірніше, буде використано проти російських і північнокорейських військ для захисту українських сил у курській області на заході росії.
Le Figaro повідомляло, що Франція та Британія дозволили Україні бити по рф ракетами SCALP/Storm Shadow.
Проте згодом Le Figaro видалило зі статті рядок про те, що Франція та Великобританія дозволили бити ракетами по росії.
Україна вже готує перші удари американськими ATACMS — Reuters17 лист. 2024, 18:37 • 40011 переглядiв