Економіст назвав ризики для банківського сектору від легалізації крипти
Економіст попереджає про ризики для банківського сектору від легалізації криптовалют в Україні. Фінтехексперт вказує на потенційні переваги для економіки, включаючи прозорість та приток інвестицій.
В Україні можуть легалізувати криптовалюти вже наступного року. Це призведе до відтоку капіталу з банківського сектору. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив голова Комітету економістів України Андрій Новак.
«Коли відбудеться легалізація криптовалют – у фінансовій системі відбудеться досить значний відтік капіталу з банківського сектору, на криптовалюту», — зазначив Новак.
За його словами, відтік грошей може відбутися з кількох причин. Одна з них – це можливість отримати значно більший дохід, в разі успішної гри на коливаннях вартості криптовалюти, ніж по депозитах у банках.
«По-друге, для, скажімо, багатої частини українського суспільства, особливо тих, хто пов’язаний з політикою, важливо приховати свої капітали, статки. І найлегше це зробити через криптовалюту. І пояснити свої статки тим, що колись я дуже гарно і вправно грав на криптовалюті», — зазначив Новак.
Додамо
Співзасновниця першої в Україні фінтех-екосистеми Concord Fintech Solutions Олена Сосєдка у коментарі УНН зазначила, що легалізація криптовалют в Україні матиме й свої переваги для української економіки. Зокрема, за її словами, такий крок забезпечить більшу прозорість для інвесторів та користувачів криптовалют, що дозволить здійснювати операції в рамках чітких правових норм, не наражаючи себе на регуляторні ризики.
Окрім того, на думку Олени Сосєдки, офіційне визнання крипти створить сприятливі умови для притоку міжнародних інвестицій, які є надзвичайно важливими для розвитку української економіки, а також надасть поштовх для розвитку інноваційних фінансових технологій. Зокрема, це сприятиме розвитку блокчейн-платформ, а також дозволить уряду краще контролювати транзакції та оподаткування в цьому секторі.
На думку фінтехексперта, додатково важливою є роль криптовалют у стимулюванні малого і середнього бізнесу, оскільки багато компаній зможуть здійснювати операції з використанням криптоактивів, обходячи складнощі банківських процедур. Це підвищить гнучкість і швидкість фінансових операцій.
Водночас Олена Сосєдка додала, що для того щоб уникнути незаконних транзакцій, таких як відмивання коштів чи фінансування тероризму, необхідно впровадити чіткі механізми контролю за криптовалютними ринками.
«Легалізація криптовалют в Україні — це надзвичайно важливий крок, який відкриває нову еру в розвитку фінансової системи країни», — резюмувала фінтехексперт.
Нагадаємо
УНН опублікував серію публікацій, у якій розповів про цифрові валюти та їхні можливості. Перший наш матеріал був присвячений технології, що лежить в основі криптовалюти — блокчейну: «Крипта для чайників». Частина 1: Що таке блокчейн і його «фішки», про які мало хто знає.
Другий матеріал — халвінгу біткоїна: «Крипта для чайників». Частина 2: Що таке халвінг, і чому він викликає переполох на ринку криптовалют.
Третій матеріал: «Крипта для чайників». Частина 3: покрокова інструкція, як купити криптомонету.
Четвертий матеріал: «Крипта для чайників». Частина 4: Що таке монети і токени і в чому їх відмінності.
П’ятий матеріал: «Крипта для чайників». Частина 5. Холодні та гарячі гаманці
Шостий матеріал: Крипта для чайників. Частина 6. Безпека при використанні криптовалютних бірж і обмінників