Це диверсія. Експерт різко розкритикував «Клуб білого бізнесу» Гетманцева

Це диверсія. Експерт різко розкритикував "Клуб білого бізнесу" Гетманцева

Голова Руху #SaveФОП різко розкритикував ініціативу «клубу білого бізнесу» через дискримінаційну природу та непрозорі критерії відбору. Експерти та бізнес-омбудсмен вважають проект порушенням Конституції.

«Клуб білого бізнесу» викликає критику через його дискримінаційну природу та відсутність прозорих критеріїв відбору учасників. Крім того, така ініціатива підриває довіру до державних інституцій і створює штучний поділ між підприємцями. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив голова Руху #SaveФОП Сергій Доротич.

Контекст

Перший перелік платників податків, які, на думку податківців, сумлінно дотримуються податкового законодавства, буде опубліковано 29 листопада. Його планують опублікувати 19 грудня. Ініціатива створення «клубу білого бізнесу» належить голові Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данилу Гетманцеву. Наразі активно просуває її в.о. заступника голови ДПС Євгеній Сокур, який, за даними ЗМІ, є ставлеником нардепа у податковій.

Створення «Клубу білого бізнесу» — це хибний шлях. Фактично, це означає, що ті, хто не потрапив до цього списку, автоматично вважаються «сірими» або кримінальними. Це неприйнятно, адже у нас задекларована презумпція невинуватості. Поки правоохоронні органи чи суд не встановили вину, будь-який підприємець має вважатися «білим»

— заявив Доротич.

Він також звернув увагу на відсутність прозорого механізму відбору членів цього «клубу». «Як визначають, хто потрапить до цього списку? Чому одні підприємства потрапляють, а інші ні? Де гарантії, що чесні мікропідприємці, які щодня працюють для забезпечення своїх сімей і генерують, хай невелику, але частку ВВП, не будуть марковані як «сірі» Я не знайшов чіткого алгоритму як може попасти, наприклад, ФОП? А що у нас ФОПи це апріорі тіньовики і схемщики?», — зазначив Доротич.

На думку Доротича, ця ініціатива ставить під загрозу довіру до бізнесу і держави, оскільки створює поділ, який не має логічного та правового обґрунтування.

«Всі дії, які генерує Гетманцев, є диверсією. Це підриває довіру до державних інституцій і демотивує підприємців працювати легально. Я категорично критикую цю практику і буду продовжувати це робити», — наголосив він.

Додамо

Верховна Рада України ухвалила в цілому скандальний законопроєкт голови податкового комітету парламенту Данила Гетманцева про «клуб білого бізнесу». Документ розкритикували як колеги Гетманцева по парламенту, так і експерти. Навіть у юридичних висновках було вказано, що він не відповідає законодавству України.

У коментарях УНН економічні експерти вказували, що документ порушує Конституцію України та створює дискримінаційні умови у бізнес-середовищі. 

Про те, що законопроєкт Гетманцева містить дискримінаційні норми і має корупційні ризики, ідеться й у висновку аналітиків Спілки українських підприємців.  

Бізнес-омбудсмен Роман Ващук також заявив про те, що законопроєкт про «клуб білого бізнесу» дискримінаційний.

Окрім того, створення «клубу білого бізнесу» визнали антиреформою в Україні.

Нагадаємо

Проти Євгенія Сокура відкрите кримінальне провадження за ч. 3 ст. 365 КК України, за фактом перевищення службових повноважень. Справа відкрита через те, що він 26 жовтня 2022 року підписав розпорядження про анулювання ліцензії ПАТ «Укртатнафта» на виробництво пального. Такі дії податківця, за версією слідства, спричинили тяжкі наслідки товариству, а також державі у вигляді неможливості виконання мобілізаційних завдань Міноборони з виробництва та постачання нафтопродуктів для потреб оборони та обороноздатності держави. У Державному бюро розслідувань повідомили УНН, що це кримінальне провадження досі розслідується.

Окрім того, за даними УНН, Євгеній Сокур вніс в декларацію за 2023 рік ймовірно недостовірні дані. Зокрема, він не вказав в документі дані про свою співмешканку. Сокур в ході слідства по справі про нібито замах на нього, сам розповів правоохоронцям, що із 2016 року проживає разом із дівчиною на імʼя Аліна у квартирі на проспекті Лобановського, 6-Д. Проте у своїх деклараціях Сокур жодного разу не згадав про свою співмешканку. Після депутатського звернення члена Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ніни Южаніної НАЗК розпочало перевірку щодо Євгенія Сокура. В Агентстві у відповідь на запит УНН також підтвердили, що проводять моніторинг способу життя посадовця. Голова Громадської ради при НАЗК Катерина Бутко зазначила, що Національне агентство з питань запобігання корупції перевіряє чи був спільний побут у Сокура з його співмешканкою Аліною.

Також в 2022 році він задекларував дохід від продажу цінних паперів на суму майже 2,6 млн грн, однак ці кошти не були відображені в його декларації за 2023 рік. Це може свідчити про порушення законодавства, що вимагає повідомляти про значні зміни в майновому стані. Згідно зі ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», декларант зобов’язаний протягом 10 днів повідомляти про такі зміни. За словами члена Національної асоціації адвокатів Олександра Золотухіна, чиновник може спробувати пояснити чому він не задекларував ці витрати тим, що веде такий спосіб життя і, наприклад, любить смачно поїсти.

Джерело

Новости Николаева