«Бізнес на квитках» на поїзди міжнародного сполучення Укрзалізниці: підозри отримали 10 осіб

"Бізнес на квитках" на поїзди міжнародного сполучення Укрзалізниці: підозри отримали 10 осіб

Правоохоронці викрили злочинну організацію, яка продавала квитки на міжнародні потяги за 300-500 євро. Через незаконні схеми Укрзалізниця втратила понад 73 млн грн прибутку.

Викрито членів злочинної організації, яка незаконно заробляла мільйони гривень на продажі квитків на потяги міжнародного сполучення АТ «Укрзалізниця», користуючись підвищеним попитом на такі квитки. Наразі повідомлено про підозри 10 особам. Про це УНН повідомляє з посиланням на ОГП.

«За процесуального керівництва Солом’янської прокуратури м. Києва викрито членів злочинної організації, яка незаконно заробляла мільйони гривень на продажі квитків на потяги міжнародного сполучення АТ «Укрзалізниця», користуючись підвищеним попитом на такі квитки. Станом на зараз повідомлено про підозри 10 особам», — йдеться в повідомленні.

За даними слідства, «бізнес на квитках» організував голова Первинної профспілкової організації Вагонної дільниці ст. Київ-Пасажирський філії «Пасажирська компанія».

«Він залучив до цього заступника начальника дільниці, інструкторів поїзних бригад та начальників поїздів міжнародного сполучення. Члени злочинної організації систематично продавали пасажирам місця у службових купе та купе відпочинку провідників, які не реалізуються у системі продажу квитків, а також вільні місця. Реалізовували їх за ціною 300-500 євро за один квиток на потяг Київ-Варшава при офіційній вартості у 3700 грн», — інформує ОГП.

Гроші пасажири платили «на руки» начальникам поїздів або провідникам міжнародного напрямку.

«Крім того, до введення «Укрзалізницею» системи верифікації пасажирів через Дія.Підпис, учасники схеми викуповували квитки з метою їх подальшого перепродажу пасажирам безпосередньо напередодні відправлення. За такими схемами продавали квитки на потяги Київ-Варшава, Київ-Хелм, Дніпро-Київ-Хелм-Київ-Дніпро, Київ-Перемишль, Київ-Кишинів, а також інші потяги міжнародного сполучення», — зазначається в повідомленні.

Правоохоронці задокументували діяльність цих схем протягом січня – червня 2024 року. Отримані гроші учасники ділили між собою.

«За попередніми підрахунками внаслідок необлікованого продажу квитків АТ «Укрзалізниця» втратила понад 73 млн грн прибутку. В ході понад 80 обшуків вилучили грошей у національній та іноземній валюті на суму майже 5 млн грн, автомобілі, чорнові записи, документацію, телефони тощо», — заявили в прокуратурі.

Залежно від ролі та участі підозрюваним інкриміновано створення, керівництво злочинною організацією, а також участь у ній та зловживання владою або службовим становищем (ч. 1-3 ст. 255, ч. 1, 2 ст. 364 КК України).

Доповнення

Сьогодні, 11 грудня Нацполіція за сприяння Укрзалізниці проводить слідчі дії у справі щодо зловживань посадовців з міжнародними пасажирськими перевезеннями.

Укрзалізниця повідомляла, що в Києві та Київській області проводяться обшуки для припинення діяльності злочинного угруповання, яка «паразитувала» на рядових залізничниках.

Джерело

Новости Николаева