Газета "Нова Година" – актуальні новини Полтавщини

Публікації

В Україні знищили 30% виноградників

16 Травня
14:36 2019

У 1972 році опублікували постанову ЦК КПРС і Радміну СРСР “Про заходи з посилення боротьби з пияцтвом і алкоголізмом”. У 1985 році прийнято постанову ЦК КПРС та Ради міністрів СРСР “Про заходи з подолання пияцтва й алкоголізму та викорінення самогоноваріння”.

Спочатку планували скоротити виробництво міцних алкогольних напоїв. Натомість хотіли розширити виробництво виноградного вина, пива і безалкогольних напоїв. Міцний алкоголь продавали з 11 до 19 години. З фільмів вирізали сцени з вживанням спиртного.

У 1985 році в країні закрили велику кількість горілчаних магазинів. За вживання спиртного на робочому місці звільняли з роботи і виключали з партії.

Автор: Tochka.net
 
У СРСР закривали магазини алкоголю
У СРСР закривали магазини алкоголю

В Україні знищили 30% усіх виноградників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гонка за тверезістю погубила Радянський Союз

“За час боротьби за тверезість Україна втратила приблизно п’яту частину свого бюджету, в республіці викорчували 60 тисяч гектарів виноградників, знаменитий винзавод “Массандра” від розгрому врятувало лише втручання Володимира Щербицького і першого секретаря Кримського обкому партії Макаренко. Активними провідниками антиалкогольної кампанії були секретарі ЦК КПРС Єгор Лігачов і Михайло Соломенцев, які і наполягали на знищенні виноградників. Під час відпустки в Криму Єгора Кузьмича повезли в “Масандру”. Там за всі 150 років існування знаменитого заводу зберігаються зразки випущених вин – винотека. Подібні сховища мають всі відомі винзаводи світу. Але Лігачов сказав: “Цю винотеку треба знищити, а “Масандру” закрити!” Володимир Щербицький не витримав і подзвонив прямо Горбачову, мовляв, це вже перегин, а не боротьба з пияцтвом. Михайло Сергійович сказав: “Ну добре, збережіть”, – розповідав екс-секретар ЦК Компартії України Яків Погребняк.

Автор: HISTORIANS.in.ua
 
Під час антиалкогольної кампанії люди почали масово варити самогон
Під час антиалкогольної кампанії люди почали масово варити самогон

Масове невдоволення кампанією і економічна криза 1987 року змусили радянське керівництво згорнути боротьбу з виробництвом і споживанням алкоголю.

за матеріалами Gazeta.ua

Теги
Розповісти

Схожі новини

Прокоментуй!

Ще немає коментарів

На разі немає жодного коментаря, бажаете додати?

Написати коментар

Написати коментар

Вашу електронну адресу не буде опубліковано!
Обов'язкові поля позначено * *

Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Кві    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031