Газета "Нова Година" – актуальні новини Полтавщини

Публікації

Зеленського просять пояснити позицію щодо медреформи

21 Квітня
02:42 2019
Зеленського просять пояснити позицію щодо медреформи
Активісти шоковані словами Зеленського про медреформу. Фото: ТСН

До кандидата у президенти України Володимира Зеленського звернулися понад 50 громадських організацій. Вони просять роз’яснити позицію щодо медичної реформи, яку зараз впроваджує Міністерство охорони здоров’я.

“Ми були шоковані Вашою оцінкою трансформації системи охорони здоров’я під час дебатів кандидатів у Президенти”, – йдеться у заяві опублікованій на сторінці ГО “Пацієнти України”.

Активісти нагадують, що необхідні для проведення медичної реформи закони приймалися Верховною Радою з 22 спроби завдяки зусиллям нинішньої команди Міністерства охорони здоров’я України. Система, яку впроваджує мінстерство, отримала повну підтримку Всесвітньої організації охорони здоров’я та позитивну оцінку від експертів з європейських країн.

“Перший етап реформи – реформа сімейної медицини – розпочався у 2018 році та відбувся в декілька разів швидше, ніж аналогічні зміни в країнах Європи. Свого сімейного лікаря обрали 27 мільйонів Українців. 70% наших співгромадян задоволені своїм вибором. Тисячі сімейних лікарів уже відчули ефект першого етапу реформи і отримали зарплати в 3-5 разів разів вищі, ніж раніше”, – йдеться у заяві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МОЗ відреагувало на висловлювання Зеленського на свою адресу

Завершальний етап реформи – впровадження принципу “гроші йдуть за пацієнтом” в лікарнях – розпочинається у 2020 році.

“Це дозволить остаточно відійти від старої радянської системи, зламати хребет корупції в лікарнях і створити здорові умови для взаємодії лікаря та пацієнта. Досвід країн Європи демонструє, що цей етап буде складнішим, ніж перший. Бо є проблеми, і головна з них – бюджет”, – зазначають активісти.

Вони нагадують, що сьогодні охорона здоров’я фінансується у розмірі 3% ВВП, незважаючи на те, що в Законі є пряма норма, яка зобов’язує виділяти на охорону здоров’я 5% ВВП, на рівні країн Європи.

“Реалізація цієї вимоги Закону дозволить впровадити зміни в лікарнях набагато швидше і суттєво підняти зарплати лікарів”, – йдеться у заяві.

Громадські організації звертаються до Зеленського з вимогою публічно визначити свою позицію щодо трьох питань:

– Чи підтримуєте Ви принципи трансформації системи фінансування охорони здоров’я, яка зараз відбувається, і чи готові Ви допомогти прискорити реформу охорони здоров’я в лікарнях?

– Чи підтримуєте Ви команду реформаторів, яка зараз впроваджує медичну реформу?

– Чи зробите Ви все від Вас залежне, щоб забезпечити реалізацію норми Закону України про фінансування системи охорони на рівні 5% ВВП?

Активісти заявляють, що за будь-яких спроб зупинки реформи фінансування системи охорони здоров’я будь-яким політиком, пацієнтські організації та благодійні фонди готові взяти на себе координаційну роль в організації всіх форм мирного спротиву.

Під час дебатів на НСК “Олімпійський” кандидат у президенти України Володимир Зеленський різко висловився щодо медреформи в Україні.

“Скажіть мені, будь ласка, якщо ліків якісних немає, якщо доступних цін для ліків немає, якщо нормальних умов в лікарнях немає, якщо нормальних зарплат у лікарів немає, яка ето нафіг реформа?” – сказав він.

за матеріалами Gazeta.ua

Теги
Розповісти

Схожі новини

Прокоментуй!

Ще немає коментарів

На разі немає жодного коментаря, бажаете додати?

Написати коментар

Написати коментар

Вашу електронну адресу не буде опубліковано!
Обов'язкові поля позначено * *

Квітень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Бер   Тра »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930