Газета "Нова Година" – актуальні новини Полтавщини

Публікації

Податкові махінації «Рошену»

08 листопадаа
21:54 2018
На питання «як змогли домовитись з Путіним?» відповіді «Рошен» не дає / УНІАН

На питання «як змогли домовитись з Путіним?» відповіді «Рошен» не дає / УНІАН

Гірку правду солодкого бізнесу журналісти програми «Гроші» розпочали шукати на околиці Києва, село Бортничі, вулиця 1 травня, 1-а. Тут на одній території з низкою інших фірм Петра Порошенка та його компаньйонів зареєстрована брокерська контора із назвою «777».

Саме ця фірма займалась митним оформленням устаткування й обладнання, яке чотирма партіями перевезли з російського Липецьку в українську столицю. Попри арешт фабрики. Про це «Гроші» і УНІАН розповідали минулого тижня.

Після виходу матеріалу скандальний факт перевезення у компанії «Рошен» нам підтвердили. Щоправда, на жаль, без подробиць. На питання «як змогли домовитись з Путіним?» відповіді «Рошен» не дає. Та, логічно, що такі подробиці має знати митний брокер, який займався оформленням скандальних вантажів.

Втім, знайти фірму «три сімки» у Бортничах нам не вдається.

«А де брокерська компанія «777»?», – питаємо за вищевказаною адресою.

«В нас такої компанії немає», – чуємо у відповідь.

«Але вона зареєстрована тут, за цієї юридичною адресою», – не здаємось.

«В нас такої точно нема… В них колись тут орендували один кабінет, і це було давненько», – розповідають нам.

«А куди переїхали не знаєте?», – питаємо про всяк випадок.

«Ні».

Натомість, знаходимо дані про те, що саме брокерська контора «777» оформлює усі експортно-імпортні операції «Рошен» на сотні мільйонів і мільярди гривень. А проти директора цієї контори – Олега Сарнацького – було порушено карну справу: за ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах.

Втім, це було дуже давно – у 2010-му. Нині названа фірма, здається, недоторкана. Її співвласник – Роман Ганжа, екс-заступник голови усієї митної служби країни! Саме після роботи у ній він став важливим топ-менеджером президентської групи компаній «Укрпромінвест».

«Чому всі компанії, де кінцевим власником є Порошенко, обслуговує ваша компанія?», – питаємо у нього телефоном.

«Це нормальний клієнт, в нього великі замовлення, ми надаємо послуги по замитненню, розмитненню, імпорт, експорт, в чому проблема?», – говорить Ганжа.

А ось зустрічатися з нами «особистий брокер Порошенка» категорично не бажає. Тож питаємо телефоном про Липецьк: «В нас досить багато питань виникло про перевезення з фабрики, з Ліпецька… Скажіть, будь ласка, як вам вдалося його перевезти, в нас в документах вказано, що цим займалася ваша компанія».

Нині названа фірма, здається, недоторкана. Її співвласник – Роман Ганжа / УНІАН

Нині названа фірма, здається, недоторкана. Її співвласник – Роман Ганжа / УНІАН

«Наша компанія займалася оформленням митних декларацій, «Рошен» надав нам документи, ми, відповідно, в режимі імпорт оформили це», – розповідає митний брокер.

Втім, насправді Ганжа відверто зменшує свою роль у цій операції: «Я ж не маю відношення до цього. Ми працюємо з документами, з вантажем. Прийшла машина, протягом 24 годин відбувається митне декларування… Тобто ці питання – не до мене», – говорить він.

Якщо питання не до нього, то до кого ж тоді? Шукаємо далі.

Київська область. Місто Яготин. Тут кожен покаже дорогу до стратегічно важливого підприємства «Рошен». Величезна база – «Логістичний центр «Плюс»» – належить фірмі з імперії Порошенка.

Величезна база - «Логістичний центр «Плюс»» - належить фірмі з імперії Порошенка / УНІАН

Величезна база – «Логістичний центр «Плюс»» – належить фірмі з імперії Порошенка / УНІАН

Сюди солодощі доправляють із фабрик, тут їх фасують і, стараннями брокерів «777», відправляють на експорт. Переважно – в Азію.

Про те що все це – саме склад, перевалочна база, вам скаже кожен місцевий.

«Тут роблять торти і все-все?», – запитуємо.

«Тут не вироблять. Тут склад… Перевалка. База. Навіть залізниця в них є своя… Не виробляється нічого, вони тільки фасують, ящики пакують і кудись відправляють…», – розповідають вони.

Втім, ось що цікаво. «Рошен» використовує все це не просто як склад. А ще й як важливу ланку у мережі продаж солодощів.

В митній базі «Гроші» знаходять кілька тисяч угод з продажу цукерок та іншого за кордон саме фірмою «Логістичний центр «Плюс»».

Що це значить і чим погано, ще у 2013-му детально дослідили податківці Київщини: «Господарські операції, проведені ТОВ «Розподільчий центр «Плюс»» в частині експортних операцій… спрямовані лише на мінімізацію податку на додану вартість… Зазначені господарські операції здійснювались лише з метою одержання податкової вигоди у вигляді мінімізації податкових зобов’язань з ПДВ, оформлення операцій з «придбання» нетипової продукції та «реалізації» її на експорт, які пройшли транзитом через ТОВ «Розподільчий центр «Плюс»».

Справу по махінаціях «Рошену» із ПДВ податківці часів Януковича завершили наприкінці 2013-го і вимагали доплатити в бюджет майже 19 мільйонів гривень.

Справу по махінаціях «Рошену» із ПДВ податківці часів Януковича завершили наприкінці 2013-го / УНІАН

Справу по махінаціях «Рошену» із ПДВ податківці часів Януковича завершили наприкінці 2013-го / УНІАН

Але невдовзі влада змінилася, і в травні 2014-го суд постановив: нічого платити не треба, все – в рамках законодавства.

І справді – за такими хитрими схемами в ті часи працювало багато компаній, підтверджує кращий податковий юрист 2014-го року, старший партнер, адвокат MKpartners Олександр Мінін. «Така модель була досить стандартною. Вона часто застосовувалась на той час», – розповів він.

І солодкий бізнес – не виключення: «Хочеш отримати відшкодування – або хабар неси, або якось іншим чином політично тисни, чи ще щось роби».

Тож дивує експерта не справа із, як доводили податківці, махінаціями цього складу, а її наслідки. «Те, що кінцево податківці отримали за це вирок – це досить незвично. Ми намагалися і в інших ситуаціях (коли переслідування було досить стандартним) прикрити нетиповий експорт… Перевірок було багато, нарахувань було багато, кримінальних справ було багато, але я не бачу, щоб було таке, щоб податківці отримали за це такий же вирок, як у цій справі», – говорить він.

Мова про ось цей вирок: 28 квітня 2016-го року Солом’янський суд Києва дав п’ять років ув’язнення екс-начальниці управління податкового контролю та митного аудиту ГУ Міндоходів у Київській області. Тій самій жінці, що курувала перевірку роботи рошенівського непростого складу в Ягодині.

Суд Києва дав п’ять років ув’язнення екс-начальниці управління податкового контролю та митного аудиту ГУ Міндоходів у Київській області / УНІАН

Суд Києва дав п’ять років ув’язнення екс-начальниці управління податкового контролю та митного аудиту ГУ Міндоходів у Київській області / УНІАН

І це, дивується Мінін, чомусь єдиний такий приклад. «Намагалися і в інших справах, щоб відбулося залучення до відповідальності податківців. Але у всіх інших справах воно пішло без результату», – розповідає він.

А далі – ще цікавіше. Як довідуються «Гроші», ця публічна помста була організована на найвищому рівні.

Це – файли особистого листування нардепа Ніни Южаніної, яку називають особистим бухгалтером Порошенка. Якщо вірити цьому листуванню, то в ньому Ніна Южаніна надає юридичному раднику «Рошен» Юрію Буглаку (він, до речі, тепер теж нардеп) вказівку підкорегувати свідчення головного бухгалтера: «Як мінімум. Все ж треба, акуратно, сказати, що під час перевірок надані документи не аналізувалися виключно перевіряючими, а обов’язково відносились до офісу для прийняття подальших шагів».

Ось, до речі, і ці свідчення.

Мова йде якраз про ті перевірки, коли на складі у Ягодині виявили порушень на 19 мільйонів. Загалом же тоді різним структурам «Рошену» нарахували 107 мільйонів недоплачених гривень. Втім, згодом, вже після революції, завдяки і цій участі Ніни Южаніної, доплати в бюджет зменшили у сто разів – всього до 900 тисяч гривень.

Сама нардеп свою участь у розв’язанні податкових проблем «Рошену», а також у засудженні жінки-податківця, прогнозовано, не підтверджує:

«Я ніколи не курувала бізнес, особливо в частині «Рошен». Ніколи», – говорить народний депутат.

Тож, що ми сьогодні бачимо? Схема ухилення від сплати податків, яку викрили у 13-му, вже й ніби схемою не вважається. Так всі працювали, і, до речі, працюють зараз – в митних базах зафіксовано всі операції «Логістичного центру». Нинішні фіскали на зайвий ланцюг вже просто не звертають уваги. І за таких умов зовсім не дивно, що президентські кондитери з року в рік нарощують продажі.

Сергій Мальнєв, Тетяна Стежар

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Інформаційне Агентство УНІАН

Теги
Розповісти

Схожі новини

Прокоментуй!

Ще немає коментарів

На разі немає жодного коментаря, бажаете додати?

Написати коментар

Написати коментар

Вашу електронну адресу не буде опубліковано!
Обов'язкові поля позначено * *

Листопад 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Жов   Гру »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930