Газета "Нова Година" – актуальні новини Полтавщини

Публікації

Кругом російськомовні

03 листопадаа
09:05 2018

– Ду ю спік рашен? – звертається літній чоловік до хлопця з гітарою.

Трамваєм увечері повертаюся з роботи додому. На київській станції метро Берестейська заходять троє чоловіків із двома жінками. Всідаються навпроти гітариста. Звертаються до нього російською, просять зіграти пісню Григорія Лепса “Рюмка водки”. Хлопець усміхається.

– Я не сильно понимать русский, – каже. – Сам из Англии. Всегда мечтал пожить в Восточной Европе. Мой прапрадед жил в России. Сначала думал там осесть на несколько лет, учить культуру. Но сейчас там начали холодную войну против Европы. Путин злой, люди злые. Киев – лучший вариант. Древний город. Вообще я программист. Устроился в местную компанию. Играть на улице – хобби. В основном вечерами пою. Beatles, Linkin Park. Русские не беру. Много ошибок допускаю, люди только смеяться будут. В Киеве полтора года. Нравится.

– И за это время не сумел выучить наш язык? Стыдно! – каже один із чоловіків.

– Та ваш якраз і вивчив. У Манчестері завантажував відеоуроки, – переходить на українську музикант. Говорить краще, ніж ро­сійською. – Але виявилося, вам своя мова не дуже треба. Кругом – російськомовні. Українська столиця, а всі російською говорять. Спершу був у ступорі. А це вже звик. Перевчаюся.

Компанія замовкає. Виходять через дві зупинки

за матеріалами Gazeta.ua

Теги
Розповісти

Схожі новини

Прокоментуй!

Ще немає коментарів

На разі немає жодного коментаря, бажаете додати?

Написати коментар

Написати коментар

Вашу електронну адресу не буде опубліковано!
Обов'язкові поля позначено * *

Листопад 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Жов   Гру »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930