Газета "Нова Година" – актуальні новини Полтавщини

Публікації

 Останні новини

«Маю маленьку надію…»

08 Січня
13:31 2018

Наші інтерв’ю

«Маю маленьку надію…»

Доброволець батальйону «ОУН» Леонід Литвиненко та другий командир батальйону Донбас» Анатолій Виногродський є одними з організаторів табору руху «Визволення» в столиці України, що влаштував протести на знак незадовільної боротьби з топ-корупціонерами в нашій країні.

Незабаром силовики без розпізнавальних знаків затримали Литвиненка та Виногродського і доправили до Маріупольського СІЗО. А судді Жовтневого суду Маріуполя відправили їх на два місяці під стражу, висунувши підозри в подіях, що відбувалися в Кіровоградській області у вересні цього року.

І ось рух «Визволення» декілька днів тому інформує: «Стан здоров’я нашого ув’язненого побратима Леоніда Литвиненка («Бека») значно погіршився. Зараз він перебуває в Маріупольському СІЗО з підозрою на інсульт».

Адвокат Віталій Погосян, який захищає Леоніда Литвиненка, повідомив, що в нього почалися проблеми з мовним апаратом і він відчуває сильний головний та серцевий біль.

У Миргороді ми зустрілися з дружиною Леоніда Лаурою Броніславівною і взяли в неї інтерв’ю, яке й пропонуємо вашій увазі.

Вже з перших слів відчувалася стурбованість, якою наскрізь прониклася ця вольова жінка за долю ув’язненого чоловіка, було очевидним її хвилювання. Та подолавши розпач від найсвіжішої негативної інформації, що надійшла напередодні від адвоката з Маріуполя, вона взяла себе в руки, вимушено всміхнулася і подала знак, що готова до важкої розмови.

— Думаю, шановна Лауро Броніславівно, що читачам нашої газети буде цікаво дізнатися, як вашу патріотичну родину зачепила війна і як ви опинилися в Миргороді?

— До подій 2014 року ми з чоловіком проживали в Стаханові (тепер Кадіївка) Луганської області. Чоловік родом з Донбасу, я — з Харкова. Ми завжди дотримувалися проукраїнських позицій, були активними в місті, відкрито демонстрували свою прихильність до всього українського. Завжди хотіли бути корисними своїй державі. На одному з проросійських мітингів наші портрети вивісили з такими словами: «Нацисты города Стаханова — пособники Яроша». Це, звичайно, була така страшилка, але від неї смішно не стало. А потім одному з наших знайомих активістів спалили машину. На сімейній раді ми вирішили, що потрібно виїжджати з Донбасу, бо ситуація загострювалася далі. Взяли найнеобхідніші речі і виїхали до знайомого в Кегичівський район на Харківщину.

— А далі?

— А потім чоловік пішов воювати. Потрапив у добровольчий батальйон «ОУН». Вивозив поранених з Донецького аеропорту. Коли добровольців почали виводити з фронту, було створено резервну «Слобідську сотню», що базувалася в Миргородському районі. Тут ми створили вишкільний реабілітаційний центр, в якому готували бійців для відправки на фронт. Комбат призначив мого чоловіка, який мав бойовий досвід, керувати цим центром, що випустив понад сотню бійців, які стали захищати Батьківщину від російської агресії.

— А як потім розгорталися події?

— Коли ми зрозуміли, що через внутрішні суперечності в країні війна може ще довго не закінчитися, буде безкінечною, вирішили, що потрібно боротися і з внутрішніми ворогами, яких, на жаль, вистачає. Приєдналися до Семена Семенченка на блокаді. Влітку цього року виступили проти рейдерського захоплення на Кіровоградщині. Про події в Бережинці, мабуть, всі чули, бо вони були на слуху. Рейдери там більше року не давали працювати господареві на землі. Селяни з відчаю покликали нас на допомогу, щоб захистити свої права, бо навіть втручання поліції не допомагало. А представники Нацгвардії, які прибули туди, чомусь стали підтримувати рейдерів.

Потім ініціювали рух «Визволення», виступили проти засилля корупції. Але як нині борються з корупцією, ви знаєте. І ось коли чоловік разом з активістами поїхав у Новоград-Волинський, з’ясувалося, що вони «наступили на хвіст» якимсь впливовим особам. Проте нічого протизаконного вони не робили. Тільки хотіли підготувати акцію протесту.

— Мабуть, комусь це не сподобалося, а за ними вже стежили?

— Саме так. Бо там прямо на вулиці мого чоловіка вихопили якісь невідомі особи без розпізнавальних знаків, у балаклавах та з автоматами, і повезли кудись. Сталося це 26 листопада. Через два дні мені мало виповнитися 45 років. Невже такий подарунок підготувала до мого дня народження правоохоронна система України?

Я стала розшукувати чоловіка з допомогою адвоката. Так дізналася, що його доставили до Маріупольського СІЗО. Потім чомусь на закритому судовому засіданні чоловікові обрали тримання під вартою. Я не можу зрозуміти, в чому він завинив перед державою. В тому, що воював за неї? Чи в тому, що готував бійців і захищав інтереси селян? Невже він міг створити якесь незаконне воєнізоване формування?

— Вам не дивно, що слідство ведуть не в Новоград-Волинському чи в Кіровоградській області, а в Маріуполі?

— Ще й як це дивує! В Маріуполі, на мою думку, тихенько діє репресивна машина для розправи з українськими воїнами-патріотами. Слідчі, судді та прокурори — всі ручні, приймають «потрібні» рішення. Там працюють люди, які час від часу їздять на непідконтрольну Україні територію. Наприклад, слідчий Артем Подвиг, який веде справу Леоніда, проживає в Донецьку і їздить туди регулярно. Нам вдалося встановити, що він тільки офіційно перетинав лінію розмежування 12 разів. Така сама історія — із суддею, яка має квартиру в Новоазовську і їздить туди. Яка може бути довіра до такого слідства і суду?!

У чоловіка, який хворіє на гіпертонію, під час перебування в СІЗО різко загострилася хвороба. В останні дні сильно погіршився стан його здоров’я, а належної медичної допомоги він не отримує. Ось сьогодні адвокат намагався викликати «швидку», але керівництво СІЗО відмовило. Крім того, є підозри, що його може розбити інсульт. Хіба можна доводити до такого стану людину?

— Скажіть, будь ласка, куди ви зверталися, щоб захистити чоловіка?

— Від організації руху «Визволення» в Києві було влаштовано кілька пікетів. Чоловік звертався письмово до Генеральної прокуратури України. Але це нічого не дало. Четверо народних депутатів України заявляли клопотання про взяття Леоніда на поруки, але їм відмовили.

Я вважаю, що це замовна справа. Кинувши впливових у своїх колах патріотів до СІЗО, в такий спосіб комусь хочеться ослабити протестний рух. А те, що інкримінують чоловіку та Анатолієві Виногродському, не витримує критики. Їм приписують якийсь розбій у Кіровоградській області. Виходить, що не рейдери, які тероризували господарника і людей, винні, а, навпаки, ті, хто намагався захистити їх від рейдерів. Адвокати вважають, що підозри, висунуті до патріотів, абсолютно необґрунтовані.

До речі, ми звернулися до Офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської з проханням надіслати запит до Маріупольського СІЗО, з якого мали надати детальну інформацію про стан здоров’я ув’язненого. До своєї відповіді СІЗО прикріпило довідку про те, що зараз Леонід знаходиться під наглядом лікаря, а його життю ніщо не загрожує. Так само у ній вказано, що найближчим часом до нього збираються доправити кардіолога. Проте правдивість цієї інформації ніхто підтвердити не може. Адже адвоката не пускають ні до Леоніда, ні до начальника слідчого ізолятора, який наразі відсутній на місці подій.

— Які ваші сьогоднішні вимоги чи прохання?

— Маю маленьку надію, що моєму чоловікові змінять підслідність і дадуть можливість перебувати на волі, повноцінно лікуватися. А його провину, якщо така є, хай доводить слідство.

Інтерв’ю взяв Сергій Орленко

P.S. Як нам повідомили активісти, які знаходяться під стінами Маріупольського СІЗО, їхні найгірші прогнози підтверджуються. Після перебування в застінках каральних органів стан здоров’я підслідного Литвиненка ще більше погіршився і продовжує викликати занепокоєння в його рідних та соратників. Методом силових дій, що викликають сумніви в їх законності, репресивній машині влади вдалося нейтралізувати ще одного опозиціонера. Хто на черзі? Ще не всі добровольці, які самовіддано стали на захист Вітчизни, за ґратами…

Щось не те діється в нашій країні. А як ви вважаєте, шановні читачі? Карають не корупціонерів, а тих, хто наважується боротися з ними.

С. О.

 

 

 

 

 

Розповісти

Схожі новини

Прокоментуй!

Ще немає коментарів

На разі немає жодного коментаря, бажаете додати?

Написати коментар

Написати коментар

Вашу електронну адресу не буде опубліковано!
Обов'язкові поля позначено * *

Січень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру   Лют »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031