Газета "Нова Година" – актуальні новини Полтавщини

Публікації

Нардеп розповів, що основне має бути в новому законі про мову

15 листопадаа
09:00 2017
Нардеп розповів, що основне має бути в новому законі про мову
Ярослав Лесюк: ухвалення нового закону про мову автоматично скасує “закон Ківалова-Колесніченка”

Верховна Рада України має прийняти закон, у котрому буде чітке визначення державної мови, мови корінного народу і мови національної меншини.

Про це в інтерв’ю журналу “Країна” розповів народний депутат Ярослав Лесюк, автор законопроекту “Про мову” № 5556, зареєстрованого в парламенті 12 грудня торік.

“Ми з Володимиром Шаповалом (член-кореспондент Національної академії наук України, доктор юридичних наук, – ред.), працюючи над законопроектом “Про мову”, передусім виходили з базового, філософського підходу: іти від загального – до окремого. Опиратися вирішили виключно на Конституцію. Чимало часу пішло на другий розділ “Основи статусу мов в Україні” – з точним визначенням, що таке державна мова, мова корінного народу і мова національної меншини. Без цього справедливе вирішення мовних проблем неможливе. Це – ключ до всього”, – вважає політик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вирішуємо мовні проблеми, наче ми досі УРСР – Ярослав Лесюк

Запропонований законопроект не передбачає виділення спеціальних коштів, наголошує Ярослав Лесюк: “На його виконання не потрібно жодної копійки з державного бюджету”.

При цьому його ухвалення автоматично скасує чинний від 2012 року мовний “закон Ківалова-Колесніченка”.

“В Україні досі діє закон Ківалова–Колесніченка (суттєво розширив використання регіональних мов, якщо кількість носіїв не менше 10% від населення регіону, – ред.). Є всі підстави вважати, що він прийнятий неконституційно, з порушеннями регламенту. Сподіваюся, Конституційний суд його скасує. Але є й інший шлях. Якщо Верховна Рада прийме наш законопроект “Про мову”, то автоматично скасує закон Ківалова–Колесніченка. Бо буде прийнятий пізніше тим самим органом”, – зазначив нардеп.

Читайте більше в інтерв’ю Ярослава Лесюка журналу “Країна” за 5 жовтня 2017 року.

за матеріалами Gazeta.ua

Теги
Розповісти

Схожі новини

Прокоментуй!

Ще немає коментарів

На разі немає жодного коментаря, бажаете додати?

Написати коментар

Написати коментар

Вашу електронну адресу не буде опубліковано!
Обов'язкові поля позначено * *

Листопад 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Жов   Гру »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930