Газета "Нова Година" – актуальні новини Полтавщини

Публікації

 Останні новини

ЧИНОВНИКИ «ВИРІШУЮТЬ» — ДІТИ СТРАЖДАЮТЬ

02 Серпня
11:26 2017

13130303_aa72ef8fПолтавську школу №3 вирішили закрити на ремонт. Подія, начебто, радісна — два роки чекали на дозвіл. Але учнів потрібно кудись «прилаштувати» на півроку, адже начальник управління освіти виконкому Полтавської міськради Наталія Дорохова запевнила, що навчання у 3-й школі розпочнеться після нового року. Учні 5-11 класів будуть навчатися у школі №5, а 1-4 класи вирішили «підселити» у школу №4 на першу зміну

Відповідне рішення виконкому Полтавської міськради було видане ще два роки тому – 4 червня 2015 року. Але батьків учнів 4-ї школи, до якої «підселять» більше 200 учнів, про це ніхто не попередив. Інформація про запровадження другої зміни прозвучала як грім з ясного неба.

За задумом чиновників, у школі №4 повинен бути такий графік роботи: у першу зміну будуть навчатися учні 1-2 та 9-11 класів та «підселені» з третьої школи учні 1-2 класів; учні 3-4 класів обох шкіл підуть у «підзмінку» на 12 годину, а учні 5-8 класів змушені будуть навчатися з 14 години в другу зміну.

Це викликало обурення батьків, діти яких будуть змушені з обіду і до вечора перебувати в навчальному закладі.

«Чому наші діти повинні навчатися у своїй же школі в другу зміну? Багато учнів відвідує гуртки, спортивні секції, художню школу, мають високі досягнення. Якщо їх переведуть на другу зміну, то про гуртки доведеться забути. До того ж, батьки не можуть змінити свій графік роботи, тож не зуміють належно контролювати самовдосконалення дітей удома, виконання ними домашніх завдань.

Чиновників навіть не цікавить те, що багато учнів приїжджають до школи з Полтавського району, і після другої зміни їм просто нічим дібратися додому. Чому пріоритет у навчанні ставиться, перш за все, учням 3-ї школи? Чим наші діти гірші?» — обурені члени батьківського комітету школи №4.

Коли ж голова батьківського комітету звернулася до директора за роз’ясненнями, та почала всіляко уникати спілкування і, врешті-решт, пішла у відпустку. Лише цього тижня Ірина Полтавець згодилася зустрітися з батьками, але у робочий час. Директор повідомила батькам, що вплинути на рішення все одно ніхто не зможе. І незручності тимчасові — максимум на півроку. Але як вдалося дізнатися полтавським журналістам, згідно з договором, укладеним на виконання реставрації Комунального закладу «Полтавська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3» між Управлінням капітального будівництва Полтавської міської ради та переможцем відкритих торгів ТОВ «Газонафтовий промисловий комплекс», всі роботи мають бути виконані до липня 2018 року.

Час переселення учнів був обраний чиновниками неспроста. Батьки цих шкіл вже здали гроші, зробили ремонти у класах, аж тут на порозі нового навчального року їх поставили перед фактом: приймайте підселенців.

Непродумані кроки чиновників змусили деяких батьків учнів як 3-ї, так і 4-ї шкіл взагалі перевести дітей в інші навчальні заклади міста.

Начальник управління освіти виконкому Полтавської міськради Наталія Дорохова повідомила, що запровадження другої зміни у ЗОШ №4 відповідає Державним санітарним правилам і нормам. Батьки ж із цим не згодні, адже у школі на 500 чоловік облаштовані лише два туалети на три та чотири кабінки.

«Діти і так у черги шикуються перед туалетами, а уявляєте, що буде, коли прийдуть ще понад 200 чоловік?!» — обурюються представники батьківського комітету четвертої школи.

Директор школи Ірина Полтавець заспокоїла батьків і сказала, що з туалетами все вирішиться — учнів будуть пускати у вчительські. Але, згідно з Державними санітарними правилами і нормами, у навчальному закладі повинні бути туалети для початкової школи, для старшої, а також для вчителів. Окремо.

Тож незрозуміло, хто виграє у даній ситуації: діти не мають змоги нормально навчатися, батьки стривожені, педколективам обох шкіл також доводиться не солодко. Найсумніше те, що на крик про допомогу батьків не зважає ніхто — ні міське керівництво, ні депутати міськради, ні члени виконкому.

Згідно з договором про реконструкцію, роботи оцінюють у 18 млн грн. Тож у багатьох полтавців виникає сумнів щодо того, чи не стане у подальшому історична споруда ласим шматочком для ділових людей Полтави?

Валерій Кушніров

Розповісти

Схожі новини

1 коментар

  1. kuzja
    kuzja серпня 04, 09:49

    Навчальний процесс на початку року буде зiрвано,просто перекриють вхiд до школы i буде друга газетная арка

    Відповісти на цей коментар

Написати коментар

Вашу електронну адресу не буде опубліковано!
Обов'язкові поля позначено * *

Серпень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лип   Вер »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031