Газета "Нова Година" – актуальні новини Полтавщини

Публікації

ЗАПЛУТАЛИСЯ В «ІНІЦІАТИВІ»?

31 Липня
22:35 2017

 Нещодавно відбулася чергова сесія Кобеляцької районної ради, на якій не очікувалося ніяких несподіванок. Депутати мали розподілити на різні галузі 5,6 мільйона гривень, а заявок від розпорядників коштів (освітян, медиків, працівників культури, спорту та соціальної сфери, надійшло на всі 17 мільйонів

Райдержадміністрація після попередніх узгоджень з розпорядниками коштів запропонувала свій варіант розподілу грошей. Він передбачав першочергове забезпечення зарплати бюджетників району, харчування та підвезення дітей до шкіл, а також виділення майже мільйона гривень на виконання районних програм.

Начебто все просто і зрозу- міло. Однак не всім. Знайшлися мудрагелі, які почали баламутити депутатський загал.

Слід згадати, що ще навесні серед депутатів райради була поширена думка, що для вирішення районних проблем потрібно звертатися до уряду, щоб той виділяв гроші на них. Навіть відправляли з цього приводу звернення на ім’я прем’єр-міністра Гройсмана. З його канцелярії надійшла недвозначна відповідь, що, мов- ляв, уряд виконує всі свої фінансові зобов’язання перед районом з надання державних субвенцій, а ви на місці або оптимізуйте мережу, або краще наповнюйте свій бюджет місцевими зборами і податками.

Декого така відповідь не задовольнила. Вирішили недофінансовувати освіту, медицину, культуру з кошика перевиконання районного бюджету за перше півріччя, продемонструвавши кобеляцьку позу щодо держави.

Група депутатів від Блоку Петра Порошенка «Солідарність» на чолі з Ганною Кондратьєвою, ВО «Батьківщина» (очільник Ніна Ясинська), колишніх «Простих людей», представників Республіканської партії своїм рішенням зняли по 50 відсотків коштів із сум, що були передбачені РДА на зарплату освітянам, медикам, працівникам культури та спортінструкторам району. Їм здалося, що так заощадять мільйон гривень.

До такого кроку вони вдалися, знаючи, що за дверима сесійної зали вже зібралися протестуючі, зокрема, вихователі кобеляцьких дитячих садочків, які вимагали повного фінансування своєї роботи.

Депутати Кобеляцької районної ради не новачки. Вони прекрасно розуміли, в яку ситуацію ставлять голову РДА Тамілу Шевченко та керівників структурних підрозділів. Але, очевидно, вирішили продемонструвати свою значимість. Це було особливо помітно з виступів Ганни Кондратьєвої, Володимира Жукова, Віктора Труша, які вважають, що нічого непередбачуваного не трапиться, якщо мільйон гривень полежить у казні. Але такі фантазії — дуже ризикована штука. Як пояснив начфін Андрій Дацко, в тому разі, якщо в наступні місяці бюджет не буде наповнюватися як мінімум на сто відсотків, то нерозподілений мільйон безадресно розчиниться у фінансових витратах району.

І хто від цього виграє?

Перші наслідки вже стали очевидністю для багатьох. Спортінструктори на селах, яких фінансували з районної програми, змушені писати заяви про перехід на чверть окладу. Хто за ними в черзі на похудіння гаманців?

Ми попросили прокоментувати ситуацію керівників окремих установ. Ось як оцінює експеримент частини депутатів головний лікар району Володимир Козирід:

— На превеликий жаль, депутати не почули наших пропозицій. Зараз саме період відпусток. Будемо змушені виплачувати медпрацівникам так звані оздоровчі лише наполовину. Коштів на зарплату вистачить хіба що до жовтня.

Начальник відділу освіти РДА Наталія Коваль теж обурена:

— Депутати зробили нам підніжку. Тепер ми змушені в ручному режимі моніторити ситуацію щомісяця. Після серпневих виплат стане зрозуміло, чи вистачить коштів на вересень, зокрема, на підвищення окладів деяким категоріям працівників та на доплати за престижність.

Насамкінець варто зауважити, що таку непродуману ініціативу охоче підтримали голови профільних комісій райради з питань освіти та медицини Тетяна Коваленко та Дмитро Омеляненко. А голова районної ради Володимир Кішін- ський так захопився облаштуванням своїх апартаментів безпековою сигналізацією, що «відтяпав» руками депутатів 30 тисяч з отого начебто заощадженого мільйона. Хоче звільнити сторожів, а заощаджені кошти спрямувати на підвищення зарплати.

Олег Решетило

Розповісти

Схожі новини

Прокоментуй!

Ще немає коментарів

На разі немає жодного коментаря, бажаете додати?

Написати коментар

Написати коментар

Вашу електронну адресу не буде опубліковано!
Обов'язкові поля позначено * *

Липень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Чер   Сер »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31