Газета "Нова Година" – актуальні новини Полтавщини

Публікації

У гурті і дощ за борщ, і злива – півдива

31 Липня
22:41 2017

Без имени-1 Ще якісь два роки тому жителі Батьків, що на Зіньківщині, з сумом спостерігали, як їхнє мальовниче село з кожним днем все більше занепадає. Боляче було це усвідомлювати і тамтешній молоді, яка приїжджала до батьківського гніздечка з Полтави, а старшому поколінню корінних батьківців — і поготів — розуміли, що молодих у їхньому селі ніщо не тримає. Та відколи на посаду сільського голови обрали односельця Бориса Іванченка, вогник надії на ліпше майбутнє у очах місцевих таки загорівся. Відразу побачили — новообраний керівник, як то кажуть, на своєму місці. Завжди вислухає, допоможе, підтримає, організує й поклопочеться. А скільки нових ідей у голови села, спрямованих на покращення благоустрою рідних Батьків, — тільки й встигає їх втілювати в життя! Місцеві ж не натішаться

— Чесно кажучи, ми думали, що нашому селу вже кінець, — зізнається начальник відділення поштового зв’язку Батьки Наталія Костенко. — Школу закрили. Лишилися два заклади у селі, які ще функціонують і навколо яких гуртується наш люд — пошта та будинок культури.

Тож аби геть не втратити і цього, сільський голова взявся за справи, розпочавши з їх добротного ремонту. У будинку культури встановили нові пластикові вікна, закупили музичне обладнання. Поштове відділення пофарбували, на часі — ремонт порога. А ще — освітлення вулиць, побілені парканчики, упорядковане кладовище, оновлені пам’ятники… Оком господаря Борис Іванченко сам відмічає, що треба нагально зробити. Тепер їх рідні Батьки, кажуть місцеві, не впізнати. Очевидні зміни вселяють надію. Та й самі батьківці осторонь справ не лишаються. Створили свій пісенний колектив «Мелодика» та драматичний гурт «Веселка», з якими тепер успішно виступають на кожному святі не лише для односельців, а й у районі. І не зважаючи на те, що в кожної учасниці вдома чимале господарство та городи, репетиції та виступи — то святе, на них час завжди знайдеться. Адже це теж своєрідна можливість душевно зібратися громадою, поділитися своїми родинними радостями і печалями, планами і задумами і, звісно ж, реалізувати свої творчі здібності. Тим паче, коли бачиш, що є віддача.

— Я такого Івана Купала у нашому селі, як цього року, не пам’ятаю. Яблуку не було де впасти. До нас приїхали гості і з Полтави, і з Опішні, і з Зінькова. Говорили, що було чудово організоване свято. Якби ви знали, як нам приємно, — говорить Наталія Костенко. — До речі, це велика заслуга бібліотекаря Лідії Яременко. До кожного свята підбирається новий репертуар, дівчата самі шиють костюми. Словом — старається кожен.

На запитання, чи є у Батьках дитячий садочок, пані Наталя з сумом констатує, що немає. Адже діток у селі можна на пальцях перелічити, тож матусі мусять сидіти з ними вдома та якось викручуватися. Однак Борис Іванченко і тут не лишив без уваги підростаюче покоління. На подвір’ї старої школи облаштував дитячий ігровий майданчик, де малеча із задоволенням проводить час.

Виходить, дуже багато залежить від очільника села, а ще більше — від самих людей, які в цьому селі живуть. Можна годинами звинувачувати сусіда чи владу, склавши руки, а можна зі свого начебто безнадійного «пекла» власними силами зробити свій маленький рай. Усе в наших руках, тому їх опускати ніколи не слід.

Тетяна Туркова

Розповісти

Схожі новини

Прокоментуй!

Ще немає коментарів

На разі немає жодного коментаря, бажаете додати?

Написати коментар

Написати коментар

Вашу електронну адресу не буде опубліковано!
Обов'язкові поля позначено * *

Липень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Чер   Сер »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31