Газета "Нова Година" – актуальні новини Полтавщини

Публікації

 Останні новини

НА КОТЕЛЕВЩИНІ РОЗКОПАЛИ УНІКАЛЬНІ АРТЕФАКТИ

31 Липня
23:03 2017

БыльксУ цьому році на розкопки Більського городища у Котелевському районі, що почалися там три роки
тому, з’їхалися археологи з Украї ни та інших держав.
Під час розкопок археологи знайшли унікальні артефакти, серед яких скіфське золото та вцілілі амфори, різноманітні прикраси, наконечники для стріл і навіть стародавні шкіряні вироби. Знахідки датуються VІ ст. до н. е.
Один курган, віком 2,5 тис. років, археологи розкопали повністю. У ньому були залишки коня, мідні бляшки та наконечники стріл. Над другим ще працюють. Поки що в ньому знайшли останки двох членів заможної родини, речі побуту та золоті прикраси.
За словами керівника археологічних досліджень на Більському городищі Ірини Шрамко, розкопаним речам 2 600 років. Вони допоможуть вченим у вивченні Більських некрополів.
— Подібні знахідки на Більському городищі — надзвичайна рідкість, адже більшість поховань уже в давні часи були неодноразово пограбовані. Більшість представлених тут предметів відомі в кількох примірниках. І це дуже добре, — розповів директор Полтавського краєзнавчого музею ім.В. Кричевського Олександр Супруненко.
Нагадаємо, рік тому під час розкопок кургану у цьому ж місці археологи знайшли найбільшу золоту знахідку скіфської доби на Лівобережній Україні — 30 золотих виробів.
Варто додати, що на території Більського городища вчені раніше знайшли сліди близько двадцяти поселень, залишки землянок і дерев’яного храму, залізну і бронзоливарну майстерні, кузню, святилище з глиняними жертовниками.

Олена Матвієнко

Розповісти

Схожі новини

Прокоментуй!

Ще немає коментарів

На разі немає жодного коментаря, бажаете додати?

Написати коментар

Написати коментар

Вашу електронну адресу не буде опубліковано!
Обов'язкові поля позначено * *

Липень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Чер   Сер »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31