Газета "Нова Година" – актуальні новини Полтавщини

Публікації

ЧИ ШКІДЛИВІ СПІНЕРИ?

31 Липня
23:21 2017

СпинерВиявляється, це така «крутилка» на підшипнику. Зазвичай у неї три лопаті, хоч може бути і дві, і п’ять… Її можна вертіти в руках, встановлювати на столі, на носі, на лобі, будь-де, головне — пристосуватися і навчити-
ся якнайдовше втримати іграшку в русі. Вони відрізняються матеріалом, кольором та розміром, швидкістю обертання з музикою і світлом. Важливо вибрати іграшку, щоб якнайдовше крутилася. Діти вже навіть змагання влаштовують, хто спритніший

Кажуть, перша ознака шкідливої іграшки — запах. Чим він різкіший, тим більше хімічних речовин входить до її складу. Щодо спінера, то є підозра наявності у його пластмасовому корпусі ртуті і свинцю. А це вже серйозний ризик для життя.

На ринку і справді багато гаджетів (цікавих технічних новинок) — вибирай, який впав у вічі. Біля кожної точки продажу мами з дітьми зацікавлено вивчають асортимент. Кожна іграшка акуратно запакована у коробочку. Щоправда, з розпізнавальних знаків лише напис «Зроблено у Китаї». Та попит є і на такі, бо ж бум на спінери докотився і до нас. У США він почався ще наприкінці 2016–го, та так, що до кінця навчального року дітям заборонили приносити спінери у школу. Хоч психологи кажуть, що ця іграшка допомагає заспокоїтись, особливо надто збудженій малечі, яка в стані хвилювання то ґудзики теребить, то нігті гризе, то вуха крутить.

Українські ж діти також можуть опинитися без сучасних гаджетів. До речі, в Івано–Франківській області їх продаж уже заборонили, але зовсім з іншої, ніж в американців, причини. Представники державних органів у сфері якості продукції попереджають: іграшки можуть бути шкідливими для здоров’я дітей, бо вони не відповідають вимогам безпеки. Є моделі, які легко відкриваються або ж від удару розпадаються на деталі, які маленька дитина може проковтнути.

Звичайно, страшно купувати такі іграшки дітям, але дивуюся, що в ХХІ столітті малечі пропонують фактично хімічну зброю. Хоча може й пощастити придбати абсолютно безпечну забавку, і ти вже віриш, що саме така попадеться твоїй дитині. Та й проблема не у самих вертушках, а в тому, що багато китайського товару, у тому числі для дітей, зроблено з дешевого неякісного матеріалу, а з чого саме — лише виробникам відомо, адже вони намагаються підлаштуватися під бідного споживача, якими наразі є ми. Та найбільш прикро, що наші державні органи схаменулися тільки після того, як новомодний товар потрапив на ринок і велика частина дітей уже ним грається, інша — смикає маму за руку: «Купи!»

Виявляється, що з Піднебесної в Україну завозять речі, жодним чином не перевіряючи, чи дотримувалися при їхньому виробництві елементарних вимог щодо якості, стандартів і санітарно–гігієнічних норм. І справа не лише в дитячому спінері. А в тому, що ми щодня користуємося значною кількістю предметів і техніки китайського виробництва сумнівної якості.

Страшно, що в питаннях першочергової побутової безпеки знову навіть не пасемо задніх, а просто десь далеко відстали, залишилися за порогом технічного прогресу, який у цивілізованому світі, навпаки, намагається вивести покупців на споживання значно безпечніших, екологічних товарів.

Тетяна Смірнова

Розповісти

Схожі новини

Прокоментуй!

Ще немає коментарів

На разі немає жодного коментаря, бажаете додати?

Написати коментар

Написати коментар

Вашу електронну адресу не буде опубліковано!
Обов'язкові поля позначено * *

Липень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Чер   Сер »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31