Газета "Нова Година" – актуальні новини Полтавщини

Публікації

Про все потроху, а не про головне

01 Січня
19:35 2017

Нещодавня сесія Решетилівської районної ради виявилася дуже затяжною. І не тому, що на її розгляд було винесено багато питань, а в більшій мірі — через бажання деяких депутатів поговорити про все потроху.

Так, питання утримання бюджетних установ у 2017 році не було включене до порядку денного, зате саме воно викликало неабиякий інтерес, набувши дещо зайвої гостроти в зв’язку з майбутнім переходом Решетилівської ОТГ на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом.

У час, виділений для оголошення повідомлень, до депутатів звернулися жителі Шилівської сільської ради з проханням допомогти їм вирішити проблему з договорами оренди землі. Депутати визнали, що подібна ситуація склалася не тільки в цій громаді. Нормою в районі вже давно стало те, що орендарі не віддають орендодавцям других примірників договорів, а треті — взагалі хтозна-де. Тому так важко знайти правді і захистити свої інтереси.

Депутат Григорій Пономаренко резонно зауважив, що оскільки договори укладають дві сторони, то люди також повинні нести відповідальність за те, що вони підписують. Але залишати це питання без уваги влади теж не можна.

Не знайшло вирішення і питання, що вже неодноразово розглядалося на пленарних засіданнях районної ради поточного і минулого скликань щодо передачі з балансу фінансового управління Решетилівської РДА приміщення, що перебуває в спільній власності територіальних громад району, на баланс КП «Ефект». Як і раніше, для прийняття рішення не вистачило голосів. Скільки ще, цікаво, будуть витрачати час на голосування-переголосовування?!

Ініційоване Решетилівською селищною радою питання про зміну статусу Решетилівки з селища на місто також не знайшло достатньої підтримки народних обранців.

Голова Решетилівської РДА Роман Перепелиця запевнив депутатів і присутніх, що всі жителі Решетилівки не втратять жодних пільг після зміни статусу селища на місто.

Але подібним оптимізмом не був пройнятий виступ депутата Петра Кошового, який має дещо інше бачення:

— Я не підтримуватиму рішення, що може обмежити пільги для працівників бюджетної сфери. Також не підтримую його тому, що вибори в міську раду та міського голови будуть відбуватися за партійними списками. А для того, щоб стати мером, уже не вистачить заяви та кількох фотографій, бо буде потрібно внести немалу суму грошової застави…

Сьогодні ми, на жаль, не знаємо, якою буде далі тарифна політика, яким стане податкове законодавство.

А якщо хочемо виконати популістську обіцянку «вождя нації», то хай він спочатку побудує ситроцех, відновить до нормального стану фабрику народних промислів, а вже тоді буде перейменовувати селище. Тому я особисто не можу голосувати за це рішення, хоча не менше, ніж хтось інший, люблю Решетилівку.

Відтак серед депутатів районної ради не набралося потрібної кількості голосів, щоб підтримати ініціативу територіальної громади та депутатів селищної ради.

Також доволі показово, що ті депутати, які проживають не в селищі, голосували за перейменування, а деякі його безпосередні мешканці чомусь були проти, щоб Рошетилівка стала містом. Ось такий несподіваний парадокс…

Під час розгляду питання про затвердження програми соціально-економічного розвитку на 2017 рік депутати тривалий час дискутували з приводу ремонту доріг у районі, нарікаючи на низьку якість та обмеженість фінансування. А чого дивуватися, коли філія «Решетилівський автодор», образно кажучи, на ладан дихає? В ній обмаль техніки і коштів, залишилося лише три десятки працюючих, з яких десять — охоронники.

Виходячи з отриманої інформації, депутати схвалили звернення до ДП «Полтавський облавтодор», Служби автомобільних доріг та обласної ради щодо врегулювання критичної ситуації з дорогами в районі.

Також було вирішено відремонтувати частину шляхів за рахунок надходжень коштів від підприємств, що займаються видобутком газу та газоконденсату на території району. Депутат Олег Коцар запропонував долучити до ремонту доріг і кошти та ресурси від власників елеваторів, що діють на території району, оскільки саме їх автотранспорт найчастіше руйнує шляхи.

Доволі активно обговорювали депутати і питання змін до показників районного бюджету на 2016 рік. Але самого рішення так і не прийняли. Вирішили узгодити контрольні показники з утвореною об’єднаною територіальною громадою, а вже потім розглянути це питання на другому пленарному засіданні районної ради, що має відбутися з дня на день.

Яків Прокопенко

Розповісти

Схожі новини

Прокоментуй!

Ще немає коментарів

На разі немає жодного коментаря, бажаете додати?

Написати коментар

Написати коментар

Вашу електронну адресу не буде опубліковано!
Обов'язкові поля позначено * *

Січень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру   Лют »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031