Газета "Нова Година" – актуальні новини Полтавщини

Публікації

Не дозволяйте використовувати себе для політичних ігриськ!

01 Січня
19:30 2017

Виявляється, ще знаменитий Бернард Шоу колись переймався виборами і виборцями. Серед його творчого спадку можна знайти висловлювання, що дуже актуальні й для нашого часу: «Демократія не може стати вище того людського матеріалу, з якого складаються її виборці». Або інше: «Свобода — це відповідальність. Ось чому більшість людей боїться її».

Голоси виборців потрібні для кандидатів здебільшого для того, щоб потім баламутити їх до нових виборів.

А ви хіба не задумувалися, чому наші депутати до виборців звертаються саме з такими словами: «Дорогі мої виборці!»? Так, дорогі, бо за багатьма голосами нерідко ніщо інше, як купюри в конвертах або цукор у пакетах.

Ви про це не чули чи не знаєте?! Тоді доведеться нагадати про такий спосіб купівлі голосів.

До нього вже не раз вдавався нардеп Олег Кулініч, який нині входить до депутатської групи «Відродження» і голосує так, як потрібно владі. Колись підтримував клан Януковича, тепер — інший. Ми нещодавно аналізували його декларацію. Сподіваємося, ви уважно прочитали цей матеріал у нашій газеті. Нагадаємо, що депутат за рік придбав у Києві аж дві квартири на загальну суму 9 мільйонів гривень. А скільки меблів накупив! Живе людина на широку ногу. Ще й вистачає на задобрювання виборців дитячими майданчиками. А недавно фотографувався на фоні ренімамобілів, наче він з особистої кишені виклався на них, у той час як придбані вони за бюджетні (наші з вами) кошти.

Чи не всі газети нашої області детально (з яскравими фотоілюстраціями) розповідали, як на попередніх мерських виборах у Полтаві роздавали цукор від імені тодішнього кандидата Мамая, а від імені Матковського — аптечки з набором різних ліків. І що, багато знайшлося таких, хто засуджував ці дії, усвідомлюючи, що це — протизаконний підкуп виборців? Ні, ставали в черги. А потім йшли «віддавати борг» на виборчі дільниці, бо «щедрий» депутат пам’ятає про них, піклується, наче добрий батько про рідну дитину.

Але тільки потім звертали увагу, що таке «милосердя» відбувається тільки перед виборами. Після них ніхто вже не роздає ні цукру, ні гречки, ні аптечок. Та й не дивно. Депутат-«цукровик» уже не про них думає, а про те, як повернути собі витрачені кошти і збагатитися за рахунок «правильного» розподілу бюджету та різних корупційних схем. Ви знали, що той депутат і раніше був не бідним (бо мав же кошти на придбання великої кількості товарів для підкупу), але чому так дивуєтеся з оприлюднених ним декларацій, де значаться величезні суми готівки, дорогі автомобілі, будинки? Хіба про любов депутата до народу не свідчать його декларації?

Нещодавно відбулися вибори до об’єднаних територіальних громад. Проходили вони й на Полтавщині, зокрема, на Решетилівщині. І чому так хочеться перевиборів після виборів? Бо вони не пройшли в чесній і справедливій боротьбі. Як конфіденційно повідомляють учасники виборчого процесу, окремі з них стали свідками маніпуляцій та підкупу (прямого і непрямого) виборців. Не гребували такими «хитрощами» представники ГО «Патріоти Решетилівщини». Тепер вони на всі заставки вихваляються про масову підтримку виборцями, що зможуть контролювати об’єднану територіальну громаду.

Цукор і «благородні» конвертики продовжують бути розмінною монетою за голоси для потрібних кандидатів. Серед читачів точно є ті, хто тепер чи колись отримував своєрідну винагороду за продаж свого голосу. Але чи задумувалися вони про те, що так продають свою совість, шкодять майбутньому своїх же дітей і внуків, позбавляють їх перспективи розвитку країни. Честь можна за гроші продати, але не можна купити.

Дуже хочеться вірити, що в новорічні дні, коли є час переосмислити свої дії і вчинки, ви задумаєтеся й над тим, що потрібно стати відповідальними виборцями, ніколи не продавати своїх голосів за брехливі обіцянки кожного з тих, хто за будь-яку ціну рветься до влади.

Шануйтеся, бо ви того варті! Не уподібнюйтеся до тих, хто намагається використати вас, щоб потім отримати політичні чи матеріальні дивіденди.

Хай вам щастить у новому році!

Сергій Орленко

Теги
Розповісти

Схожі новини

Прокоментуй!

Ще немає коментарів

На разі немає жодного коментаря, бажаете додати?

Написати коментар

Написати коментар

Вашу електронну адресу не буде опубліковано!
Обов'язкові поля позначено * *

Січень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру   Лют »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031