Газета "Нова Година" – актуальні новини Полтавщини

Публікації

Нардепи себе шанують, тільки не народ

01 Січня
19:11 2017

Чи може бути любов або хоча б повага до народних депутатів України? Ні і ще раз ні! Хоча б тому, що вони ніколи не поважали і не поважають тих, хто наділяє їх правом на владу, тобто український народ.

Нещодавно на офіційному потралі нашого парламенту появився проект постанови про фінансове забезпечення діяльності Верховної Ради України. Краще не читати цей документ, щоб не псувати собі настрій під новорічні свята. Але автор цих рядків усе-таки подолав у собі відразу до цього цифро епічного витвору і трохи заглибився в нього, щоб і вам, шановні читачі, дещо переповісти.

Почну з того, що нардепи не збираються існувати так, як українці, бо звикли жити на широку ногу, з набором привілеїв і пільг. Як вони мучаться на цьому світі, ви вже могли дізнатися із заповнених ними декларацій про статки у 2015 році. Палаци, машини, антикваріат, соболині шуби для коханок, золоті годинники, діаманти, літаки, катери, чемодани готівкових «зелених»… Перелік можете продовжувати. Новозаповнені декларації за 2016 рік засвідчать те саме: ми злидарюємо, а вони шикують. Не зважаючи на війну і загальний економічний спад.

Бюджетні всеношні

На яку заплату розраховують нардепи (а чи вона мільйонерам та мільярдерам узагалі потрібна?!) у 2017 році? Згідно з названим документом — 16,2 тисячі гривень. Це оклад, а будуть ще всілякі надбавки, тому сума зросте. У голови комітету оклад становитиме 18 тисяч. І так далі…

Для оплати помічників-консультанті нардепа передбачається загальний місячний фонд пропорційно до депутатського посадового окладу з коефіцієнтом 1,25, що виллється в суму понад 20 тисяч гривень. Може ділити гроші на кількох чи одного підручного.

На компенсацію вартості проїзду територією України для нардепів теж виділяють кошти. Кожному з них перепаде по 28510 гривень. На літаках не налітаються за такі гроші, а на залізничний транспорт, можливо, й вистачить.

Є інше вагоме джерело поповнення нардепівських коштів — компенсація вартості оренди житла чи ви наймання готельного номера в столиці України. І такої компенсації може припасти 167900 гривень (пораховано все до останнього календарного дня в кожному місяці). З практики існування народообранців відомо, що такою компенсацією не гребували навіть дуже заможні особи, а в готельних номерах замість них могли проживати помічники й коханки.

І це далеко не всі, говорячи мовою простолюду, депутатські заначки.

Кошторис ВР на 2017 рік вражає не менше, ніж колись. На оплату праці і на нарахування на неї передбачено 384 мільйони 294 тис. грн. На відрядження — майже 14 мільйонів. Соціальне забезпечення (самі додумайтеся, що в нього входить, затягне майже на 186 мільйонів гривень.

Матеріально-технічне забезпечення діяльності ВР обійдеться в 625,2 млн грн. Управління справами очікує на 265 млн, автобаза — майже на 51 мільйон. А є ще Інститут законодавства (12,1 млн), управління адміністративними будинками (112,6 млн), парламентська їдальня (понад 2,5 млн грн.).

А хіба можлива депутатська діяльність без піару? Висвітлення діяльності ВР через засоби телебачення і радіомовлення та на фінансову підтримку видання газети «Голос України» загалом обійдеться у 119 мільйонів гривень.

А всього по апарату Верховної Ради України передбачається витратити 1 мільярд 128 мільйонів 399 тисяч гривень.

Так, дуже дорого нам обходиться той орган, де мають видаватися на-гора потрібні народу і державі закони, а не лобістські та корупційно-кланові схеми. Депутати (в більшості своїй) поки що нагадують олігархічну касту, що відірвалася від реального життя простих людей та їхніх потреб, не позбулася офшорно-збагачувальних рефлексів. І саме нам за допомогою виборів належить змінити їхню психологію, щоб наші кошти працювали на майбутнє країни, а не на скоробагатьків-товстосумів з мандатами нардепів.

Сергій Орленко

Теги
Розповісти

Схожі новини

Прокоментуй!

Ще немає коментарів

На разі немає жодного коментаря, бажаете додати?

Написати коментар

Написати коментар

Вашу електронну адресу не буде опубліковано!
Обов'язкові поля позначено * *

Січень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру   Лют »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031