Газета "Нова Година" – актуальні новини Полтавщини

Публікації

Бюджетні «всеношні» — не причина проблем для людей, а наслідок їхнього вибору

01 Січня
19:21 2017

Основна функція депутата — контролювати як уряд збирає і витрачає людські гроші, тобто бюджет. І бюджетний процес завжди є дзеркалом того, чиї інтереси представляє парламент і уряд, що ним сформований. Справді, у парламенті цього скликання, можливо, вперше за 20 років, є люди, які готові це робити в інтересах українців. Але таких поки що жменька. Найбільша частка парламентарів є власниками або представниками награбованого з держави капіталу. Ще є частка, яка окрім награбованого капіталу представляє інтереси Росії, але, харчуючись з російської лапки, ніколи не гребує заробити на українській скарбниці.

Ці люди — це бюджетні «хижаки». Для них бюджет — як запах жертви, яку треба розтерзати. Тому таким гидким є розгляд в комітетах чи в залі усіх змін до бюджетного чи податкового кодексу і самого бюджету. Всі знають, хто і на чому має намір заробити. Але заробити не в чесній конкуренції на ринку, а отримавши доступ до ласого шматка бюджетних, тобто людських, грошей — через тарифи, митні пільги, дотації, ренти і спецрежим.

Не маючи спільних (державних) і не дбаючи про суспільні (людські) інтереси, «хижаки» можуть ухвалювати бюджет разом із супровідними документами тільки впродовж одного дня, не залежно від того, як довго цей день буде тривати. Бо домовленості «хижаків» про терзання бюджету, як молекули інертного газу, розпадуться відразу після того, як припиниться дія каталізатора — проголосувати за чийсь шмат бюджетного «м’яса», щоб проголосували за твій. Якщо в цьому процесі піти спати, то на ранок баланс бажаного «м’яса» може змінитися і все треба буде починати спочатку. І саме цей баланс є причиною фальшування проектів, зачитування з голосу, повернення до поправок, голосування за «основу і в цілому».

Бюджетні всеношні

Не треба шельмувати всіх тих, хто голосував «за» чи обожнювати тих, хто голосував «проти» чи «утримався». Серед перших є й ті, хто, наприклад, роками намагався скасувати пільговий реєстр відшкодування ПДВ і голосував за те, щоб воно нарешті відбулося. А серед других є ті самі «хижаки», які опонують не самій дільбі, а лише тому, що цього разу ділять не вони. Бо такий підхід до ухвалення бюджету був за усіх попередніх прем’єрів і прем’єрок у парламентах усіх попередніх скликань.

Вас не влаштовує такий спосіб розподілу ваших грошей? Пригадайте, за кого ви голосували під час останніх виборів. Пригадайте, чому ви за них голосували? Якщо ви голосували за вставлені у школі вікна, дорогу до села, облаштований дитячий майданчик, обіцяну 1000 чи банальний продуктовий пакет, то знайте, що ви проголосували за «хижака», який за ваші гроші уже придбав собі земельні ділянки і будинки, яхти і літаки, а на решту ваших же грошей кинув вам кісточку — якісь там вікна і дитячі майданчики. Кожних 1000 гривень, які «хижак» витратив на вас, коштують вам щонайменше 100 000 гривень, які він поклав собі до кишені. «Хижаку» ніколи не буде досить — терзати — це його природа.

Тому вас грабує не абстрактна держава. Якщо ви голосуєте за «хижака», то саме ви даєте згоду на своє пограбування.

Хочете, щоб було по-іншому? Подивіться в електронні декларації депутатів. Гектари землі, помістя, автопарки, повітряні і морські судна, колекцї картин, шуб чи годинників, підприємства і гори готівки — це все ознаки «хижаків». А далі робіть свій вибір…

Оксана Сироїд,

заступник голови Верховної Ради України

Розповісти

Схожі новини

Прокоментуй!

Ще немає коментарів

На разі немає жодного коментаря, бажаете додати?

Написати коментар

Написати коментар

Вашу електронну адресу не буде опубліковано!
Обов'язкові поля позначено * *

Січень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру   Лют »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031