Газета "Нова Година" – актуальні новини Полтавщини

Публікації

 Останні новини

Безглузде сафарі

01 Січня
19:26 2017

Звістка про захворювання на африканську чуму свиней сколихнула громадськість Гадяцького району. Зафіксовано нове джерело хвороби в угіддях мисливського товариства «Факел». Збудника вірусу виявили лабораторним аналізом у надісланих на експертизу матеріалах від диких кабанів, які були впольовані на цій території.

Відбулося засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при Гадяцькій районній державній адміністрації. Прийняті відповідні рішення. Зокрема, починаючи з 12 грудня на території господарства «Факел» встановлено карантин, який триватиме протягом 40 днів. У районі буде проведено епізоотичне обстеження усіх мисливських господарств, а спеціальні робочі групи за участі спеціалістів держветмедицини проведуть у них облік диких свиней.

безглузде сафар__

Серед шаблонних рішень надзвичайної комісії було одне, що декого з нас насторожило: «Чисельність тварин буде доведено до оптимально-допустимого рівня». Це як? Хто і по яких методиках визначає цей оптимально-допустимий рівень? Але виявляється, для нас, непоінформованих, це лише нейтральна фраза. Для спеціалістів, бюрократів від певної галузі народного господарства – все зрозуміло.

Мається на увазі знищення всієї популяції диких свиней, а це більше 50 голів, які живуть і харчуються на території мисливських угідь товариства «Факел». Цинізм цього рішення полягає у тому, що мисливські угіддя – це не територія свинотоварної ферми ТОВ «Маяк», яка знаходиться поруч з лісом. По сусідству з мисливським товариством. Не можна порівняти території: ферма, обгороджена парканом, і лісові угіддя на кількох десятках гектарів, де тварини ходять вільно.

Минулого тижня відстріл диких кабанів у мисливському господарстві «Факел» розпочався. Тварин, які прийшли до спеціально влаштованих годівниць, розстріляли із засади. Серед жертв рішень надзвичайної протиепізоотичної комісії були кабани, були і свиноматки, які ще могли б привести потомство. Як і передбачено інструкціями, забитих тварин було спалено.

Ця тема мене зачепила. Я не мисливець і від вбивства братів наших менших задоволення не одержую. Швидше навпаки. А знищення диких тварин, які вільно живуть у природі, заради ліквідації джерела захворювання, розцінюю лише, як безглузде сафарі.

З природою так не можна. Потрібно шукати інший вихід.

Василь Глухота, м. Гадяч

Теги
Розповісти

Схожі новини

Прокоментуй!

Ще немає коментарів

На разі немає жодного коментаря, бажаете додати?

Написати коментар

Написати коментар

Вашу електронну адресу не буде опубліковано!
Обов'язкові поля позначено * *

Січень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру   Лют »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031