Газета "Нова Година" – актуальні новини Полтавщини

Публікації

 Останні новини

Старост у Конституції України немає

04 Грудня
18:09 2016

Зате вони вже є в наявності у деяких громадах

15 листопада 2016 року Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування рекомендував парламенту прийняти в другому читанні та в цілому проект Закону України № 4742 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо статусу старости села, селища)».

Серед групи ініціаторів цього законопроекту є й нардепи від Полтавщини

Юрій Бублик та Андрій Река.

На прийняття цього закону найбільше очікують у деяких територіальних Ошибка! Недопустимый объект гиперссылки. громадах, де вже пройшли вибори сільських старост.

Але чи варто поспішати з його прийняттям? Навіть поверхове ознайомлення із законопроектом викликає чимало запитань та зауважень до нього в пересічних громадян. Є вони і професіоналів. Зокрема, вони містяться і у висновку Гловного науково-експертного управління. оно не підтримує запропонований законодавцями підхід постійного внесення до вказаного Закону «фрагментарних і нерідко хаотичних змін, що не відповідає потребам систематизації законодавства», а вважає більш актуальною потребу комплексного вдосконалення відповідного базового законодавчого акту.

Фахівці, зокрема, зауважують, що «таких елементів, як «старости», «старостинські округи» у Конституції України не передбачено». На їхню думку, «концепція щодо утворення «старостинських округів» (ст. 1) без одночасної ліквідації (реорганізації) існуючих адміністративно-територіальних одиниць, обрання жителями сіл, селищ відповідних старост замість сільських, селищних голів містить ознаки невідповідності… положенням розділів ІХ і ХІ Конституції України».

Критики законопроекту також звертають увагу, що можливість об’єднання територіальних громад не тільки сіл, а й селищ та міст, на їхню думку, не узгоджується з частиною першою статті 140 Конституції України, згідно з якою територіальною громадою може бути лише «добровільне об’єднання у сільську громаду жителів кількох сіл».

старост у конституції немає

Зважаючи на те, що окремі положення законопроекту входять у протиріччя із Основним Законом країни, то його необдумане прийняття може мати негативні наслідки. Їх спочатку потрібно усунути. Адже внесення змін до Конституції України не видається реальним — просто не вистачить голосів ( у сесійній залі рідко буває стільки нардепів, коли вдається позитивно проголосувати звичайною більшістю).

Яків Прокопенко

Теги
Розповісти

Схожі новини

Прокоментуй!

Ще немає коментарів

На разі немає жодного коментаря, бажаете додати?

Написати коментар

Написати коментар

Вашу електронну адресу не буде опубліковано!
Обов'язкові поля позначено * *

Популярне за сьогодні

No top posts yet
Грудень 2016
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис   Січ »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031