Газета "Нова Година" – актуальні новини Полтавщини

Публікації

Що чекає працівників місцевого самоврядування?

04 Грудня
18:17 2016

Голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко 24 листопада на робочій нараді зазначив, що ухвалення найближчим часом закону «Про службу в органах місцевого самоврядування», прийнятого Кабміном, має позитивно вплинути на поточну діяльність у радах різних рівнів і нівелювати розрив, що виник із держслужбовцями, чий профільний закон запрацював з 1 травня поточного року.

«Маємо реалізувати автономність місцевого самоврядування, тим самим підвищивши ефективність роботи, — наголосив у своєму виступі Костянтин Ващенко. — Питання затвердження структури виконкомів, оплати праці мають бути повністю децентралізовані, а не йти рекомендаціями з Києва».

«У перспективі маємо прийти до пропорції, актуальної для інших європейських держав: третина — працівники органів державної влади, дві третини — органів місцевого самоврядування. Сьогодні у нас все навпаки: 220 тисяч держслужбовців, 80 тисяч — посадові особи місцевого самоврядування. З децентралізацією буде інша модель публічного управління», — висловив переконання очільник Нацагентства.

Він також детально зупинився на питанні підвищення кваліфікації держслужбовців і працівників місцевого самоврядування. За його словами, підвищенням компетенції обох категорій управлінців, відповідно до рішення уряду, займатиметься саме Нацагенція з питань держслужби.

«До розробок навчальних програм залучаємо європейських колег. А також діємо за принципом: дізнався сам, навчи інших. Великий багаж знань потребуватимуть керівники об’єднаних громад, старости. Тож, з наступного 2017 року плануємо запровадити комплекс навчальних програм. Лише маємо знати актуальні запити з місць», — зазначив Костянтин Ващенко.

Тетяна Туркова

Теги
Розповісти

Схожі новини

Прокоментуй!

Ще немає коментарів

На разі немає жодного коментаря, бажаете додати?

Написати коментар

Написати коментар

Вашу електронну адресу не буде опубліковано!
Обов'язкові поля позначено * *

Популярне за сьогодні

Грудень 2016
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис   Січ »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031