Газета "Нова Година" – актуальні новини Полтавщини

Публікації

А ви знаєте, де хутір Тараса Бульби?

31 Травня
15:28 2013

Враження

А ви знаєте, де хутір Тараса Бульби?

В один із сонячних травневих днів колектив національного музею-заповідника М.В.Гоголя, що в Шишацькому районі, побував у хуторі Тараса Бульби, який входить до складу приватного історико-етнографічного музею «Козацькі землі України» в селі Вереміївці на Черкащині.

Почуте і побачене там не залишило байдужим жодного: змістовна розповідь, мальовничі краєвиди, раритетні експонати…

Надзвичайно цікаву екскурсію в плані пізнання минулого України провів високоерудований фахівець, генеральний директор, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка Володимир Недяк.

На двадцяти п’яти гектарах землі ми побачили процес створення і втілення музейного архітектурно-етнографічного комплексу як моделі козацького хутора, де можна буде жити і працювати.

Садиба Тараса Бульби — центральна на хуторі, що складатиметься із 15 дворів. Це єдиний в Україні музей, де будуть живі експонати: сім’ї, які поселяться тут, житимуть за старовинними звичаями. У козацьких та чумацьких дворах постійно мешкатимуть конюхи, бондарі, мірошники, ковалі, знахарі, гончарі та пасічники.

Вже нині функціонують стайня, вівчарня, хліви для кіз, повітка для волів і корів, конюшня для коней.

Коні, корови, вівці, буйволи мирно випасаються на соковитих луках.

У полі серед степової ковили стоять три відреставровані діючі млини ХІХ – ХХ ст..

В.В. Недяк – у постійному пошуку нових експонатів, хоч у музеї й зібрана велика кількість різних старовинних раритетів: понад тисячу зразків старовинного одягу, чотири тисячі вишитих рушників, тисячі предметів побуту, народної дерев’яної сакральної скульптури, півсотні човнів- довбанок, козацька зброя, кам’яні баби, давні козацькі карти України… Кількість експонатів просто вражає!

У планах мудрого керівника — будівництво двох храмів, куренів запорожців,проведення різножанрових мистецьких заходів, відкриття музею-корчми козацької і чумацької їжі.

Дякуючи гостинності господарів, ми мали змогу відчути справжній смак козацької юшки, каші та узвару. Смачно!!!

Сподіваємося, що побувавши колись у згаданому етнографічному музеї, кожен бажаючий зможе поринути в життя і побут козаків, запрягти волів у мажі, з’їздити ними до млина, змолоти борошно та випекти хліб у печі за стародавніми рецептами…

Правда, цікаво? І це — реальність на хуторі Тараса Бульби. Поїхали?!

Лідія Єнко,

директор Національного музею-заповідника М.В.Гоголя

 

Теги
Розповісти

Схожі новини

Прокоментуй!

Ще немає коментарів

На разі немає жодного коментаря, бажаете додати?

Написати коментар

Написати коментар

Вашу електронну адресу не буде опубліковано!
Обов'язкові поля позначено * *

Травень 2013
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Кві   Чер »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031